Alpejski PŚ w Kvitfjell: Pierwszy weekend marca z konkurencjami szybkościowymi (lista startowa)

fot. gunnsteinlye via flickr.com / CC BY NC SA

fot. gunnsteinlye
via flickr.com
/ CC BY NC SA

Pierwszy marcowy weekend kibice narciarstwa alpejskiego spędzą z konkurencjami szybkościowymi, jednak warunki atmosferyczne na razie nie pozwoliły niestety na odbycie treningów przed właściwą rywalizacją w ramach Pucharu Świata. 

Pogoda w norweskim Kvitfjell od czwartku psuje plany organizatorom – dzisiejszy trening został odwołany, a co za tym idzie piątkowa rywalizacja w zjeździe również. Na razie na jutrzejsze przedpołudnie zapowiedziany jest trening, w sobotę ma odbyć się zjazd, a w niedzielę narciarze mają pokazać się w supergigancie. Prognozy pogody na najbliższe godziny nie wydają się zbyt złe, bowiem spodziewane jest słońce oraz lekko ujemna temperatura. Opady śniegu mogą jedynie przeszkodzić w rozegraniu super-G.

W zeszłym sezonie, jak zwykle od 1995 roku, najlepsi alpejczycy na świecie również pokazali się na stokach tego położonego na południu kraju miasteczka. Zjazd wygrał Thomas Dressen, który zdołał wyprzedzić Beata Feuza oraz Aksela Lunda Svindala. W super-G natomiast najlepszy był Kjetil Jansrud przed Beatem Feuzem oraz Brice’m Rogerem.

Jutrzejszy trening rozpocznie Norweg Kjetil Jansrud, następnie na trasie pojawi się Otmar Striedinger oraz Bryce Bennett. Beat Feuz otrzymał siódmy numer startowy, a Dominik Paris trzynasty. Na starcie stanie siedemdziesięciu siedmiu zawodników. Start rywalizacji o 11:00.

Lista startowa 2. treningu

W sobotę odbędą się zawody w zjeździe, które rozpoczną się o godzinie 10:00. Z numerem 1 pojedzie reprezentant gospodarzy, Aleksander Aamodt Kilde. Wystąpi w sumie 67 zawodników.

Lista startowa zjazdu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.