Alpejski PŚ w Kvitfjell: Kilde z najlepszym czasem pierwszego treningu

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Aleksander Aamodt Kilde zajął dziś pierwsze miejsca na treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w Kvitfjell. Norweg po zawodach w konkurencjach szybkościowych, które odbywają się w jego ojczyźnie ma sporą szansę powrócić na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i jak pokazał w pierwszym treningu w Kvitfjell jest na dobrej drodze, aby to uczynić. 

Kilde na pierwszym treningu uzyskał czas 1:48,87 sek i był to najlepszy wynik dnia. Nieoczekiwanie górnej części listy rankingowej tegoż treningu znalazł się 21-letni Szwajcar Cedric Ochsner, który oficjalny debiut w Pucharze Świata ma dopiero przed sobą. Ochsner był dziś gorszy od Kilde o 0,87 sek. Na trzecim miejscu uplasował się Francuz Nicolas Raffort (+0,94 sek.). Ci zawodnicy z pewnością startowali niedawno w Kvitfjell w zawodach Pucharu Europy, co z pewnością pozwoliło im lepiej zapoznać się z trasą, a efekty tamtych występów były dziś widoczne. Czwarte miejsce zajął Kjetil Jansrud (+1,04 sek.), piąte Carlo Janka (+1,25 sek.), a szóste Nils Allegre (+1,27 sek.).

Pełne wyniki 1. treningu

Drugi trening zjazdu mężczyzn odbędzie się jutro, natomiast zawody zaplanowano na sobotę na godzinę 11:00. W niedzielę zawodnicy rywalizować będą w supergigancie od godziny 10:30.

Źródło: własne