Alpejski PŚ w Kvitfjell. Goggia na tropie 6. triumfu w zjeździe. Będzie rewanż za supergigant? (lista startowa)

screen - Eurosport

Po supergigancie czas na zjazd kobiet w norweskim Kvitfjell. Na liście startowej jest 46 nazwisk. Wśród nich oczywiście Sofia Goggia, która może po raz szósty wygrać zawody w tej konkurencji w ramach Pucharu Świata 2022/2023. 

screen – Eurosport

Alpejki czeka ósmy w tym sezonie zjazd. Aż sześć z siedmiu dotychczasowych startów w tej konkurencji podczas Pucharu Świata 2022/2023 padły łupem Sofii Goggi. Włoszka z pewnością podejdzie do zjazdu w norweskim ośrodku niezwykle zmotywowana. Na mistrzostwach globu w Courchevel została zdyskwalifikowana za minięcie bramki. Z kolei już w Kvitfjell nie ukończyła zmagań w supergigancie. 

Goggia pojedzie z numerem dwunastym. Wcześniej, bo z ósemką na plastronie, zobaczymy nową mistrzynię świata w zjeździe – Jasmine Flury. Jako czwarta na trasę konkurencji szybkościowej wyruszy Mikaela Shiffrin, szósta zwyciężczyni czwartkowego super G Cornelia Huetter, siódma zaś Corinne Suter. W akcji obejrzymy też m.in. wiceliderkę klasyfikacji zjazdowej Ilkę Stuhec czy trzecią zawodniczkę cyklu Elenę Curtoni. Druga z wymienionej może być mocno podrażniona po pierwszym starcie tego weekendu, w którym przegrała pierwsze miejsce o 0,01 s. 

Lista startowa

Źródło: informacja własna