Alpejski PŚ w Kvitfjell: Czy Norwegowie wygrają u siebie w zjeździe? (lista startowa)

fot. Luca Pedroni / CC BY ND

fot. Luca Pedroni / CC BY ND

Rywalizacja w narciarstwie alpejskim powoli zmierza do końca. W najbliższy weekend panowie będą ścigać się w norweskim Kvitfjell. Już jutro o godzinie 11:00 zjazd z udziałem polskiego zawodnika Michał Kłusaka.

Miejscowi kibice niewątpliwe będą liczyć na norweskie gwiazdy – mistrz olimpijski w zjeździe i wicelider Pucharu Świata w tej dyscyplinie Aksel Lund Svindal będzie tu na pewno największym faworytem. Zwycięstwo będzie starął mu się wydrzeć jego rodak i wicemistrz olimpijski Kjetil Jansrud. Lider klasyfikacji zjazdowej i brązowy medalista olimpijski Szwajcar Beat Feuz na pewno tanio skóry nie sprzeda. Nie można zapominać o weteranach – Austriak Hannes Reichelt i Włoch Christof Innerhofer świetnie wypadali na treningach. Tradycyjnie groźni też mogą Matthias Mayer (Austria), kolejny Włoch Dominik Paris i któryś z nieobliczalnych Niemców.

Z “jedynką” pojedzie reprezentant Austrii Vincent Kriechmayr, Svindal wystartuje bardzo wcześnie, bo z nr 3, Feuz pojedzie z “piątką”, Jansrud z nr 9. Michał Kłusak będzie miał nr 61 wśród 65 startujących.

Lista startowa

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.