Alpejski PŚ w Kronplatz. Świetny pierwszy przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka blisko podium

Foto: Stefan Brending

Za nami pierwszy przejazd giganta pań we włoskim Kronplatz, w którym świetnie spisała się Maryna Gąsienica-Daniel. Polka na półmetku zajmuje piąte miejsce z niewielką stratą do podium. Prowadzi Słowaczka Petra Vlhova przed Szwedką Sarą Hector i Amerykanką Mikaelą Shiffrin.

Foto: Stefan Brending

Zawody w Kronplatz rozpoczęła Petra Vlhova i było to niezwykle mocne otwarcie. Słowaczka pojechała bowiem niemal perfekcyjnie i jako jedyna zeszła poniżej minuty, kończąc przejazd z wynikiem 59,98 sek. Dobrze spisywały się również kolejne zawodniczki, ale nie były one w stanie wyprzedzić liderki.

Najbliżej zdetronizowania Vlhovej była Sara Hector, która ostatecznie straciła do Słowaczki +0,34 sek. Na trzecim miejscu po pierwszym przejeździe plasuje się Mikaela Shiffrin (+0,59 sek), a czwarta jest reprezentantka gospodarzy Marta Bassino (+0,61 sek).

Świetnie przed południem spisała się Maryna Gąsienica-Daniel. Polka ustrzegła się błędów na trasie i linię mety minęła z wynikiem 1:00,63 min, tracąc do Vlhovej +0,65 sek. Strata naszej reprezentantki do trzeciej Shiffrin jest jednak znikoma i udany drugi przejazd może dać Gąsienicy-Daniel pierwsze podium w karierze.

Początek drugiego przejazdu giganta w Kronplatz o 13:30.

Pełne wyniki pierwszego przejazdu znajdziecie TUTAJ.

Źródło: informacja własna