Alpejski PŚ w Kronplatz. Na co stać Marynę Gąsienicę-Daniel w ostatnim gigancie przed igrzyskami? [lista startowa]

fot. PZN

We włoskim Kronplatz rozegrana zostanie próba generalna przed igrzyskami olimpijskimi w slalomie gigancie. Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje do pierwszego przejazdu z numerem 10. 

fot. PZN

(Prawie) wszystkie faworytki

Slalom gigant będzie dla kobiet pierwszą konkurencją na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Rywalizacja o medale zostanie rozegrana niecałe dwa tygodnie po zawodach w Kronplatz. Dlatego też nie trzeba dodawać, jak duży wpływ może mieć próba generalna na włoskim stoku. W tych zawodach sprawdzą się praktycznie wszystkie zawodniczki z czołówki. Zabraknie jedynie Lary Gut-Behrami, która postanowiła sobie zrobić przerwę przed igrzyskami. Szwajcarki nie będzie również podczas zjazdu i supergiganta w Garmisch-Partenkirchen w najbliższy weekend. Poprzedni gigant w Kranskiej Gorze wygrała Sara Hector. Szwedka jest liderką klasyfikacji i nieznacznie wyprzedza Mikaelę Shiffrin. Oprócz dwóch wymienionych wyżej zawodniczek, wygraną w tym sezonie ma na swoim koncie Tessa Worley. W Kranskiej Gorze na trzecim miejscu za Hector i Worley uplasowała się Marta Bassino. Na dobry wynik liczą także m.in. Federica Brignone, Petra Vlhova i Michelle Gisin.

Być wyżej niż na szóstym miejscu

Jedyną Polką w gronie 66 narciarek jest Maryna Gąsienica-Daniel. W trzech ostatnich gigantach nasza reprezentantka uplasowała się na szóstej pozycji i teraz ma szansę na zrobienie kolejnego kroku w górę klasyfikacji. Polka nie ukończyła niedzielnego supergiganta w Cortinie, ale nic jej się nie stało, a nawet powinna być bardziej zmotywowana. W rankingu najlepszych gigancistek jest na dziewiątym miejscu.

Lista startowa

Przejazdy slalomu giganta w Kronplatz odbędą się o 10:30 i 13:30. Jako pierwsza na trasę ruszy Petra Vlhova. Trzy główne faworytki – Mikaela Shiffrin, Sara Hector i Tessa Worley – pojadą kolejno z numerami 4, 5 i 6. Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje jako 10. Pierwszą grupę zakończy Mina Fuerst Holtmann.

Pełna lista

źródło: fis-ski.com