Alpejski PŚ w Kronplatz. Maryna Gąsienica-Daniel w czołowej dziesiątce

14:26, 25.01.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:10, 25.01.2022

We włoskim Kronplatz rozegrano ostatni przed igrzyskami olimpijskimi slalom gigant kobiet. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła w nim 10. miejsce, chociaż po pierwszym przejeździe była piąta. Wygrała Sara Hector ze Szwecji.

Świetna pozycja wyjściowa

Prawie dwa tygodnie przed igrzyskami olimpijskimi odbyła się próba generalna specjalistek od giganta przed najważniejszą imprezą czterolecia. Po pierwszym przejeździe prowadziła Petra Vlhova. Słowaczka wystartowała jako pierwsza, uzyskując czas 59,98 i jako jedyna "złamała" minutę. Druga ze stratą 34 setnych była Sara Hector. Na trzeciej pozycji plasowała się Mikaela Shiffrin, która traciła 59 setnych. Kolejne zawodniczki były blisko podium. Wśród nich była Maryna Gąsienica-Daniel ze stratą 65 setnych do liderki. Reprezentantka Polski miała szansę na najlepszy wynik w karierze. Więcej o pierwszej części rywalizacji pisaliśmy TUTAJ.

Słabszy drugi przejazd Polki

W drugim przejeździe długo prowadziła Ana Bucik, która była dopiero 29., ale awansowała do czołowej dziesiątki. Słowenkę wyprzedziła dopiero 14. na półmetku Thea Louise Stjernesund. Z pozycji liderka Norweżkę zdetronizowała Tessa Worley. Maryna Gąsienica-Daniel po swoim drugim przejeździe uplasowała się na szóstym miejscu ze stratą ośmiu dziesiątych do prowadzącej Francuzki. Polka miała jeden z najsłabszych czasów drugiej części zawodów i ostatecznie zajęła 10. pozycję. Triumfowała Sara Hector, który pomimo problemów na trasie sięgnęła po trzecie zwycięstwo w sezonie. Szwedka wyprzedziła o 15 setnych liderkę na półmetku, Petrę Vlhovą. Na podium awansowała Tessa Worley, która straciła 0,52.