Alpejski PŚ w Kronplatz. Gąsienica-Daniel poza trasą, Łuczak bez awansu. Shiffrin prowadzi

screen - eurosport

Maryna Gąsienica-Daniel nie zdołała ukończyć pierwszego przejazdu środowego giganta w Kronplatz. Punktów nie zdobędzie także Magdalena Łuczak, która zajęła miejsce. Na półmetku rywalizacji prowadzi Mikaela Shiffrin.

screen – eurosport
Reprezentantki Polski nie będą dobrze wspominały drugiego giganta rozgrywanego we włoskim Kronplatz. Maryna Gąsienica-Daniel do rywalizacji ruszyła z numerem 12. Jechała bardzo pewnie i agresywnie, a w połowie przejazdu była w walce o podium. Niestety spóźniła jeden ze skrętów i wyjechała z trasy na biodrze. W obecnym sezonie to już trzeci taki przypadek, wcześniej Maryna nie ukończyła zawodów w Sestiere i Semmering. Nie najlepiej w środowy poranek spisała się też Magdalena Łuczak. Młoda Polka zajęła ostatecznie miejsce i nie zdołała awansować do drugiego przejazdu.

Mistrzyni niedościgniona

Najlepsza była Mikaela Shiffrin. Amerykanka ustrzegła się błędów i płynnie prowadziła narty, dzięki temu o 0,51 sek. wyprzedziła Sarę Hector i jest na dobrej drodze do 84. zwycięstwa w karierze. Tuż za nimi ze stratą 0,65 sek. uplasowała się Marta Bassino. Blisko czołówki sklasyfikowane zostały też Ragnhild Mowinckel i Federica Brignone.
Start drugiego przejazdu o godzinie 13:30.
Źródło: informacja własna