Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Zwycięstwo Hirschera w slalomie, mała Kryształowa Kula dla Kristoffersena

Photo credit: lembagg via Foter.com / CC BY-NC-ND
Photo credit: lembagg via Foter.com / CC BY-NC-ND

To był kolejny slalom wpasowujący się w trend tego sezonu, zgodnie z którym pierwsze dwa miejsc a są racze zarezerwowane dla dwóch tych samych zawodników. Wyjątkowe były tylko zawody w japońskim Yuzawa Naeba, gdzie na podium nie było ani Marcela Hirschera ani Henrika Kristoffersena. W Kranjskiej Gorze wszystko wróciło do normy.

W pierwszym przejeździe świetnie pojechał Marcel Hirscher nie dając swoim rywalom wielkich szans. Wypracował sobie sporą przewagę, która dawała mu dużą pewność pred drugą rundą. Drugi Julien Lizeroux miał do Austriaka 0.75 s straty, trzeci Fritz Dopfer był gorszy o 0.79 s, czwarty Stefano Gross o 0.81 s, a piąty Felix Neureuther 0.91 s. Henrik Kristoffersen był dopiero szósty ze stratą 0.96 s, ale młody Norweg przyzwyczaił już do tego, że w drugim przejeździe potrafi się zmobilizować i wiele nadrobić. O ile wyprzedzenie Hirschera wydawało się być wyczynem niezwykle trudnym, to pokonanie pozostałej czwórki znajdującej się wyżej w klasyfikacji było bardzo prawdopodobne. Nasz reprezentant Adam Chrapek ponownie jak wczoraj nie ukończył swojego przejazdu.

Pełne wyniki po 1. przejeździe

Tak też się stało. Kristoffersen uzyskał jeden z najlepszych rezultatów w drugiej części zawodów. Szybciej trasę przejechał jedynie Mattias Hargin, który zanotował spory awans z 30. miejsca po pierwszym przejeździe na 7. Kristoffersen natomiast odrobił straty do swoich głównych rywali w walce o podium z nawiązką i zajał drugie miejsce. Tuż za zwycięzcą Marcelem Hirscherem. Przejazdu nie ukończyli m.in. Julien Lizeroux i Felix Neureuther. Stefano Gross zajął miejsce trzecie. Było to dla niego drugie miejsce na podium z rzędu, bowiem również na trzecim miejscu ukończył poprzednie zawody, w których wystąpił – slalom równoległy w Sztokholmie. O jedno miejsce spadł Fritz Dopfer. Na piątym miejscu sklasyfikowano Marco Schwarza, który dotarł do mety z takim samym czasem drugiego przejazdu jak Kristoffersen (na półmetku był 11.). Kilka cennych punktów w kontekście walki o podium klasyfikacji generalnej PŚ zdobył Alexis Pinturault za zajęcie 6. miejsca. Razem ze wspomnianym wcześniej Harginem na miejscu 7. znalazł się Amerykanin David Chodounsky.

Pełne wyniki po 2. przejeździe

Kristoffersen mimo że był gorszy dziś od Marcela Hirschera, to zapewnił sobie już triumf w klasyfikacji slalomu. Ma już 111 punktów przewagi, a Marcel Hirscher może zdobyć jeszcze maksymalnie 100 w ostatnich zawodach sezonu. Ciekawa może być jeszcze walka o miejsce trzecie. Po dzisiejszych zawodach utrzymał je jeszcze Felix Neureuther mimo braku zdobyczy punktowej, ale znacznie przybliżył się do niego Stefano Gross, który zainkasował 60 punktów. Do Neureuthera brakuje mu ich tylko 18. Również Fritz Dopfer i Aleksander Choroszyłow przy dobrym występie w ostatnim slalomie w Sankt Moritz mogą jeszcze awansować na trzecie miejsce.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.