Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Zuzanna Czapska wraca do rywalizacji pucharowej (listy startowe)

fot. PZN

fot. PZN

W słoweńskim kurorcie – Kranjskiej Gorze – w nadchodzący weekend panie będą rywalizowały o punkty Pucharu Świata w gigancie i slalomie. Polskich fanów narciarstwa alpejskiego może ucieszyć fakt, iż po roku wraca do rywalizacji pucharowej nasza Zuzanna Czapska. Z punktu widzenia rywalizacji o Kryształową Kulę najważniejszy jest fakt, iż Mikaela Shiffrin z powodu żałoby opuściła kolejne zawody.

Tragedia życiowa,, która dotknęła Amerykankę dała szansę rywalkom na wyprzedzenie jej w klasyfikacji generalnej – teoretyczne szanse na to ma Federica Brignone (traci do Shiffrin 145 punktów), która jednak o ile w gigancie jest jedną z głównych kandydatek do zwycięstwa, to mało prawdopodobne jest, by w slalomie zajęła co najmniej piąte miejsce. Ma szanse za to umocnić się w klasyfikacji giganta, choć nie będzie miała łatwo. Jej rodaczka Marta Bassino i Słowaczka Petra Vlhova nie mają co prawda szans jej wyprzedzić, ale drugą w klasyfikacji Shiffrin – jak najbardziej. Mogą też oczywiście zmniejszyć dystans do Federiki – początek rywalizacji jutro o godzinie 10:00, drugi przejazd o 13:00.

W niedzielę rywalizacja odbędzie się w slalomie. Petra Vlhova w przypadku zwycięstwa wyprzedzi w tej klasyfikacji Mikaelę Shiffrin, w przypadku drugiego miejsca zrówna się z nią dorobkiem punktowym. Dystans na pewno będą chciały odrobić Szwedka Anna Swenn-Larsson i Austriaczka Katharina Liensberger, które tracą jednak zbyt dużo punktów do Amerykanki. Oczywiście narciarstwo alpejskie bez Shiffrin traci sporo – miejmy nadzieję, że Mikaela upora się z życiową traumą i szybko wróci do rywalizacji. Pierwszy przejazd slalomu rusza o godzinie 10:15, drugi – o 13:45

klasyfikacja Pucharu Świata

lista startowa giganta

lista startowa slalomu (pojawi się w sobotę wieczorem)

źródło: wiadomość własna