Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Triumf Ramona Zenhaeuserna w slalomie

fot. Swiss-Ski

fot. Swiss-Ski

Weekend w Kranjskiej Gorze zakończył się bez zwycięstwa Marcela Hirschera. Dziś triumfował Szwajcar Ramon Zenhaeusern. Drugi był wczorajszy triumfator Henrik Kristoffersen a trzeci był Hirscher.

Drugim w karierze zwycięstwem Ramona Zenhaeuserna zakończył się dzisiejszy slalom rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze. Szwajcar zajmował siódme miejsce po pierwszym przejeździe, ale w drugim zaatakował i to okazało się skuteczne. Ostatecznie pokonał on Henrika Kristoffersena aż o 1,15 sek. Norweg prowadził po pierwszej turze, ale nie udało mu się powtórzyć drugi raz znakomitego przejazdu. Z trzeciego miejsca cieszył się dzisiaj Marcel Hirscher. Austriak we wczorajszym gigancie był poza podium. W slalomie stracił do Szwajcara jeszcze dwie setne więcej od Kristoffersena. Marcel awansował jednak z szóstej pozycji, jaką zajmował po pierwszym przejeździe. Jego rodakowi Manuelowi Fellerowi do podium zabrakło 0,06 sek. i zajął czwarte miejsce. W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze kolejno Daniel Yule oraz Manfred Moelgg, który spadł ze świetnej drugiej pozycji po pierwszej rundzie.

Pierwszego przejazdu nie ukończył między innymi jadący z numerem piątym Michael Matt. W jego ślady poszedł też inny Austriak Christian Hirchbuehl oraz Szwajcar Loic Meillard.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.