Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. To nie był dzień Maryny Gąsienicy-Daniel. Shiffrin jest poza zasięgiem

Screen: Eurosport

Mikaela Shiffrin okazała się najlepsza w niedzielnym slalomie gigancie w Kranjskiej Gorze. Amerykanka osiągnęła najlepsze czasy w obu przejazdach i cieszyła się z 82. wygranej w karierze. Maryna Gąsienica-Daniel zakończyła zmagania na 21. pozycji.

Screen: Eurosport

Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrywając slalom gigant w Kranjskiej Gorze odniosła 82. zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata, czym wyrównała rekord rodaczki Lindsey Vonn. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 21. miejsce, a Magdalena Łuczak nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu.

Shiffrin była w niedzielę bezkonkurencyjna. Uzyskała najlepszy czas obu przejazdów, drugą Włoszkę Federicę Brignone wyprzedzając o 0,77, a trzecią Szwajcarkę Larę Gut-Behrami o 0,97.

“Byłam bardzo zdenerwowana tym przejazdem, aż dostałam wypieków na twarzy. Nie wiem dlaczego, może trochę z powodu tego 82. zwycięstwa. Trenerzy mi powiedzieli, że można atakować i żebym to zrobiła” – powiedziała na mecie Shiffrin, która podczas ceremonii dekoracji ucałowała swoje narty.

Gąsienica-Daniel na półmetku była 11., ale w drugim przejeździe uzyskała dopiero 24. czas i spadła na 21. miejsce. Do Shiffrin straciła 3.28.

28-letnia Shiffrin w tym sezonie odniosła już ósme pucharowe zwycięstwo i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej. W historii kobiecej rywalizacji tyle samo sukcesów ma tylko Vonn, a absolutnym rekordzistą jest Szwed Ingemar Stenmark – 86 triumfów.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj