Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Slalomowy triumf Holdener? Nie tym razem. Vlhova za mocna

fot: Sport-IT

Petra Vlhova kontynuuje zwycięską passę w slalomach. Rewelacyjna Słowaczka tym razem okazała się najlepsza w Kranjskiej Gorze. Drugie miejsce zajęła Wendy Holdener, a trzecie Anna Swenn Larsson. Drugiego przejazdu nie ukończyła Mikaela Shiffrin. 

fot: Sport-IT

Wielka Petra

Po gigancie przyszedł czas na rywalizację pań w slalomie w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze. Kolejny triumf w tej konkurencji odniosła Petra Vlhova. Słowaczka znów pokazała niesamowitą dyspozycję. To bowiem jej trzecie zwycięstwo z rzędu w slalomowych zmaganiach, a piąte ogółem od początku sezonu 2021/2022.

Na prowadzeniu po pierwszym przejeździe znajdowała się Wendy Holdener. Szwajcarka mogła realnie liczyć na pierwszą wygraną w slalomie. Niezwykle doświadczona zawodniczka ostatecznie znów musiała się zadowolić drugim miejscem – nie dała rady Petrze, która przed nią zaliczyła świetny drugi przejazd. Holdener finalnie straciła do niej 0,23 sekundy.

Pech Shiffrin

Trzecia była Anna Swenn Larsson, która atakowała podium z szóstej lokaty zajmowanej na półmetku rywalizacji. 30-latka straciła do zwyciężczyni już ponad sekundę (+1,06). Na czwartej pozycji uplasowała się Lena Duerr, a piątkę zamknęła reprezentantka gospodarzy Ana Bucik (+1,65).

W dziesiątce znalazły się jeszcze odpowiednio Ali Nullmeyer, Katharina Truppe, Katharina Gallhuber, Eirin Mielzynski oraz Sara Hector. Niefortunnie drugiego przejazdu nie ukończyła Mikaela Shiffrin. Amerykańska mistrzyni doskonale jechała, ale popełniła błąd na trasie i nie zdołała dojechać do mety.

Wyniki slalomu 

Źródło: informacja własna