Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Przed nami weekend z konkurencjami technicznymi (lista startowa)

fot. slowenia.info

fot. slowenia.info

Podczas gdy panie rywalizują w czeskim Szpindlerowym Młynie, panowie udali się do Słowenii, gdzie już w ten weekend w słynnej Kranjskiej Gorze wezmą udział w konkurencjach technicznych. Na starcie jutrzejszego giganta stanie 76 zawodników. 

Przez wiele osób stok Podkoren uważany jest za jeden z najtrudniejszych w całym Pucharze Świata, biorąc pod uwagę konkurencje techniczne. Start giganta ma miejsce 1278 m n.p.m, slalomu dokładnie 253 metry niżej, a linia mety obu konkurencji znajduje się 836 m n.p.m. Maksymalne nachylenie trasy sięga 59%, a minimalne wynosi co najmniej 21%.

Kranjska Gora to stały punkt oficjalnego kalendarza najbardziej znanego cyklu w narciarstwie alpejskim. W zeszłym roku na najwyższym stopniu podium w gigancie stanął Marcel Hirscher, który okazał się lepszy od swojego największego rywala Henrika Kristoffersena oraz Alexisa Pinturault. W drugi dzień rywalizacji podczas slalomu Austriak odniósł kolejny triumf, ponownie wyprzedzając utalentowanego Norwega oraz trzeciego Ramona Zenhaeuserna. W tym roku w walce o najlepszy czas na pewno będą liczyć się wyżej wymienieni Kristoffersen oraz Hirscher, którzy podczas niedawnych mistrzostw świata zdobyli złote medale. Nie można zapominać także o Pinturault, brązowym medaliście w gigancie z Are.

W sobotni poranek o godzinie 9:30 rozpocznie się pierwszy przejazd giganta, a o 12:30 początek będzie miał finał. W niedzielę o tej samej porze rozegrany zostanie slalom.

Prognozy pogody na najbliższy weekend są dość optymistyczne, bowiem jutro zapowiadane jest słońce, jednak pojutrze niestety lekkie zachmurzenie. Dobrą wiadomością jest to, że deszcz czy śnieg nie powinny przeszkodzić organizatorom w rozegraniu wyścigów.

Na starcie jako pierwszy pojawi się Alexis Pinturault, a następnie zaprezentują się Zan Kranjec oraz Loic Meillard. Reprezentanci Polski nie pojawili się w Słowenii.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.