Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Pinturault zwycięzcą giganta!

Photo credit: Christian Jansky / Foter / CC BY-SA
Photo credit: Christian Jansky / Foter / CC BY-SA

Po weekendzie zmagań w konkurencjach szybkościowych w pucharze świata mężczyzn w narciarstwie alpejskim przyszedł weekend dla zawodników sprawujących się lepiej na bardziej krętych trasach w Kranjskiej Gorze (Słowenia).

Na sobotę zaplanowano slalom gigant, który był świetną okazją dla Marcela Hirschera aby jeszcze bardziej umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej i oddalić się od Kjetila Jansruda. Norweg bowiem w gigantach zdobywa o wiele mniej punktów niż w zjazdach i super-G, natomiast w slalomów nie jeździ wcale. Po pierwszym przejeździe Hirscher plasował się na drugim miejscu ex-aequo z Niemcem Felixem Neureutherem. Ci dwaj zawodnicy ustępwali jedynie Alexisowi Pinturault o 0.66 s. Czwarty był Francuz Thomas Fanara (+0.81 s), piąty Włoch Roberto Nani (+1.15 s), a szósty mistrz świata Ted Ligety (+1.49 s). Wspominany wcześniej vice-lider cyklu Kjetil Jansrud zajmował 14. miejsce. Polacy nie startowali.

Wyniki po 1. przejeździe

Sytuacja w czołówce na koniec zawodów uległa niewielkiej zmianie. Zwycięstwa nie dał sobie odebrać Pinturault, a Marcel Hirscher pozostał na swojej drugiej pozycji ze stratą 0.68 s do Alexisa. Neureuther spadł na piatą lokatę (+1.98 s), a na wolne trzecie miejsce wskoczył Fanara (+0.93 s). Awans o dwa miejsca zanotował Ligety (+1.88 s). Sporym awansem może poszczycić się świeżo upieczony mistrz świata juniorów Henrik Kristoffersen. Na półmetku zajmował on 22. miejsce, ale po dobrej jeździe w drugim przejeździe przesunął się na szóste, tuż za Neureuthera. Kolejne miejsca przypadły Roberto Naniemu, Gino Caviezelowi, Philippowi Schörghoferowi i Davide Simoncelliemu.

Wyniki po 2. przejeździe

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu jest Hirscher przed Jansrudem i Pinturault. W rankingu za sam slalom gigant również prowadzi Hirscher, Pinturault dzięki dzisiejszej wygranej wyprzedził Teda Ligety’ego i jest aktualnie drugi.

Klasyfikacja generalna PŚ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.