Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Ostatnia prosta przed finałem (listy startowe)

fot. Andrea Miola ©

Już w przyszłym tygodniu czekają nas finały w Alpejskim Pucharze Świata, ale przed tym jeszcze rywalizacja specjalistów od konkurencji technicznych w Słowenii. Kranjska Gora będzie gościła najlepszych slalomistów i gigancistów – rywalizacja zapowiada się nad wyraz ciekawie.

fot. Andrea Miola ©

Na pierwszy ogień jutro idą giganciści. Pierwszy przejazd zaplanowano na godzinę 9:30, drugi – na 12:30. W gigancie walka o zwycięstwo w klasyfikacji dyscypliny pokrywa się z walką o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Szwajcar Marco Odermatt goni Francuza Alexisa Pinturaulta. Na pewno nie będzie mu łatwo – zwłaszcza w rywalizacji o Kryształową Kulę. W gigancie szanse na zwycięstwo ma także Chorwat Filip Zubcic. W najlepszej formie wydaje się być za to świeżo ukoronowany mistrz świata – Mathieu Faivre z Francji, ale słabszy początek sezonu sprawił, iż w rywalizacji o małą Kryształową Kulę się on nie liczy.

Slalomiści wystartują w niedzielę – w tych samych godzinach co giganciści w sobotę. Bliski sukcesu jest tu Austriak Marco Schwarz, który mimo bardzo wyrównanej konkurencji ma największe szanse na triumf. Szanse – choć niewielkie na przegonienie go ma Szwajcar Ramon Zenhaeusern i zupełnie już matematyczne mistrz świata z Norwegii Sebastian Foss-Solevaag. Jego rodak Henrik Kristoffersen stracił już szanse na małe i duże Kryształowe Kule, ale na pewno będzie się liczył w zawodach i gigantowych, i slalomowych. Slalom to bardzo ciekawa konkurencja, w której wszystko się może zdarzyć. Na pewno czeka nas pasjonująca i zacięta rywalizacja.

lista startowa giganta

źródło: własne