Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Mistrz świata najlepszy w gigancie, dublet Norwegów

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

Henrik Kristoffersen udowodnił dzisiaj w Słowenii, że złoty medal zdobyty w gigancie podczas mistrzostw świata, nie był przypadkiem. Norweg pokonał w Kranjskiej Gorze swojego rodaka Rasmus Windingstada oraz Marco Odermatt.

Henrik Kristoffersen triumfował podczas dzisiejszego slalomu giganta rozgrywanego w Kranjskiej Gorze. Norweg prowadził już po pierwszym przejeździe, kiedy wyprzedzał o 0,27 sek. Alexisa Pinturault. Trzecie miejsce zajmował Nestovold-Haugen, który tracił do mistrza świata 0,32 sek. Marcel Hirscher był dopiero czwarty. W drugiej rundzie doszło do mocnych przetasowań w czołówce. Atak przypuścił Marco Odermatt. Szwajcar był piętnasty po pierwszej rundzie, ale osiągnął najlepszy wynik w drugiej i awansował na trzecią lokatę w finalnym rozrachunku. Kroku próbował mu dotrzymać jego rodak Cedric Noger, ale stracił ostatecznie 0,86 sek. Dopiero siódmy po  pierwszej turze Rasmus Windingstad wyprzedził Odermatta.

Jadący pod koniec finałowej serii faworyci nie radzili sobie z trasą. Marcel Hirscher na trzech zawodników przed końcem zawodów zajmował czwarte miejsce. Skończył na szóstym. Nestvold-Haugen nie ukończył przejazdu, chociaż jechał na pozycję w pierwszej trójce. Wydawało się, że walkę o zwycięstwo stoczą pozostali na górze Pinturault oraz Kristoffersen. Alexis poszedł jednak w ślady Hirschera i skończył zmagania na lokacie tuż przed austriackim mistrzem. Kristoffersen nie odpuścił i pojechał po wygraną, wyprzedzając cieszącego się z najlepszego wyniku w karierze Rasmusa Windingstada o 0,24 sek. Odermatt stracił do Henrika 0,56 sek.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.