Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Maryna w pierwsze dziesiątce po pierwszym przejeździe. Sensacyjna liderka przed wielką szansą

Screen - Eurosport

Za nami pierwszy przejazd giganta kobiet. Na prowadzeniu znajduje się Kanadyjka Valerie Grenier, a kolejne pozycje należą do Lary Gut-Behrami i Federici Brignone. Maryna Gąsienica-Daniel traci do liderki poniżej sekundy i zajmuje dziesiątą lokatę. Magdalena Łuczak zakończyła swoje zawody na 46 miejscu.

Screen – Eurosport

Zacięta rywalizacja

Interesująco wyglądają takie rozstrzygnięcia na półmetku zawodów, w porównaniu do poprzednich wyścigów konkurencji technicznych, gdzie Mikaela Shiffrin potrafiła je rozstrzygać praktycznie w pierwszym przejeździe. Trasa w Słowenii pozwalała na równe i sprawiedliwe warunki dla pierwszej grupy. Najlepsze sześć zawodniczek mieści się w 0,36 sekundy, a na pierwszą lokatę wskoczyła alpejka z dwunastym numerem startowym. 

Valerie Grenier jeszcze nigdy nie osiągnęła pierwszego wielkiego celu w karierze narciarzy, jakim jest wejście na pucharowe podium. Dzisiaj Kanadyjka ma szansę nawet na pierwsze zwycięstwo. Różnice nie są duże, więc każdy błąd w drugim przejeździe może się wiązać z tym, że Grenier nie poprawi swojego najlepszego rezultatu w karierze, którym było czwarte miejsce w Kranjskiej Gorze rok temu. Kolejne miejsca za Kanadyjką zajmują: Lara Gut-Behrami, Federica Brignone, Marta Bassino, Mikaela Shiffrin i Petra Vlhova.

Liczymy na awans Maryny

Maryna Gąsienica-Daniel ma z Kranjską Gorą same dobre wspomnienia. To tu rok temu Polka zajęła rekordową szóstą lokatę, której nie może do tej chwili przebić. Wtedy nasza gigancistka zaatakowała na tą pozycję z siedemnastego miejsca. Miejmy nadzieję, że po około 13:00 będziemy mogli obserwować kolejny awans Maryny. Druga z reprezentantek Polski – Magdalena Łuczak nie osiągnęła czasu, który pozwalał by jej na awans do drugiego przejazdu. Skończyło się na 46 lokacie.

Wyniki pierwszego przejazdu

Źródło: informacja własna