Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Kristoffersen triumfuje po raz drugi w sezonie!

Photo credit: Photos from SkiStar / Foter / CC BY
Photo credit: Photos from SkiStar / Foter / CC BY

Finał Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim już niedługo – jutro w Meribel (Francja) odbędzie się pierwszy trening przed zawodami w zjeździe dla kobiet, ale jeszcze dziś panowie stawili się na trasie slalomu w Kranjskiej Gorze, aby walczyć o przedostatnie 100 punktów do klasyfikacji slalomowej. W tym gronie obecny był również nasz reprezentant, aktualny mistrz Polski Michał Jasiczek.

Rywalizację rozpoczął główny faworyt – Marcel Hirscher. Pierwszy przejazd nie był w wykonaniu Austriaka zadowalający. Startujący zaraz po nim Szwed Mattias Hargin miał czas lepszy o 2.01 s! Hargina nie zdołał już wyprzedzić żaden z 76. jadących po nim zawodników. Najbardziej do jego wyniku zbliżył się Giuliano Razzoli z Włoch (+0.19 s). Nieźle spisał się także juniorski mistrz świata Henrik Kristoffersen (+0.30 s), który znalazł się w rankingu tuż za Włochem. Jedno miejsce dalej uplasował się Aleksander Choroszyłow (Rosja), a trzy kolejne pozycje zajmowali Włosi Patrick Thaler i Stefano Gross oraz Szwed Marcus Larsson, który był ostatnim zawodnikiem ze stratą do prowadzącego mniejszą niż 1 s. Michał Jasiczek (69. numer startowy) niczym niestety nie zaskoczył i wypadł z trasy w pierwszym przejeździe.

Wyniki po 1. przejeździe

W przejeździe drugim nie było już wpadki Hirschera. Pojechał on na miarę swoich nieprzeciętnych umiejętności i bardzo długo utrzymywał się na prowadzeniu. Szansy na zwycięstwo pozbawił go dopiero Marcus Larsson. Stefano Gross i Patrick Thaler, którzy pojawili się na trasie po Szwedzie w drugiej rundzie mieli duże problemy. Pierwszy z nich zakończył zawody na 25., a drugi na 30. pozycji. Choroszyłow natomiast nie miał rewelacyjnego wyniku, ale spisał się na tyle dobrze aby wskoczyć między Larssona i Hirschera. Po nim do gry wkroczyła najlepsza trójka pierwszego przejazdu. Kristoffersen dołożył jeszcze ułamki sekundy do swojej przewagi nad Larssonem i mógł być już pewny miejsca na podium. Giuliano Razzoli, który jeszcze w tym sezonie nie cieszył się z miejsca wśród trzech najlepszych zawodników zawodów pojechał trochę gorzej od Kristoffersena, ale wystarczyło to, aby znalazł się na drugim miejscu przed występem Hargina. Było już pewne, że będzie miejsce dla Szweda w top 3. Ostatecznie skorzystał z niego Hargin, który przegrał z Kristoffersenem i Razzolim, ale wygrał ze swoim rodakiem Marcusem Larssonem i uplasował się na trzeciej lokacie. Dla Henrika Kristoffersena była to druga wygrana w tym sezonie Pucharu Świata. W klasyfikacji slalomu jest on trzeci za liderującym Felixem Neureutherem i Marcelem Hirscherem. Neureuther był dzisiaj dziewiąty i jego przewaga nad Hirscherem nieco stopniała do 55 punktów. Decydujące o zwycięstwie w tej konkurencji będą zatem ostatnie zawody slalomowe podczas finału Pucharu Świata w Meribel.

Wyniki końcowe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.