Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Kolejny start Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka poprawi życiówkę? (lista startowa)

fot. PZN

Po bardzo dobrym występie Maryny Gąsienicy-Daniel w ostatnim gigancie czas na kolejne emocje związane z narciarstwem alpejskim. Już jutro o 9:30 rozpoczną się zmagania najlepszych zawodniczek świata w gigancie. Zobaczymy w nich dwie reprezentantki Polski.

fot. PZN

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpi reprezentantka Francji, Tessa Worley. Jako druga na starcie pojawi się jedna z głównych faworytek – Mikaela Shiffrin, a jej największa rywalka – Petra Vlhova – jako czwarta. Jako trzecia zaprezentuje się Lara Gut-Behrami, a piąta wystartuje Marta Bassino. W sumie na starcie zobaczymy 64 zawodniczek.

Dwie Polki na starcie

Maryna Gąsienica-Daniel rozbudziła nasze oczekiwania swoim wspaniałym występem w poprzednich zawodach giganta. Polka zajęła w nich bardzo dobrą 6. pozycję. Nasza zawodniczka na starcie pojawi się jutro z numerem 15. Oznacza to, że wciąż będziemy ją oglądać w najwyższej grupie startowej. Nasza druga reprezentantka – Magdalena Łuczak – stanie na starcie jako 51. Rywalizacja rozpocznie się o 9:30. Transmisja w Eurosporcie.

Pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk