Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Hirscher pierwszy i z Kryształową Kulą

Photo credit: lembagg via Foter.com / CC BY-NC-ND
Photo credit: lembagg via Foter.com / CC BY-NC-ND

Marcel Hirscher przerwał dziś dominację Alexisa Pinturault w slalomie gigancie zwyciężając w tej konkurencji w Kranjskiej Gorze. Francuz nadal jest w bardzo dobrej formie, ale tym razem musiał uznać wyższość Austriaka. Adam Chrapek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Nadzieję na pokonanie Francuza Hirscher wzmocnił dobrym wynikiem w pierwszym przejeździe. Był on na prowadzeniu jako jedyny z czasem poniżej 1 minuty i 14 sekund (1:13.92). Alexis Pinturault prowadził z rezultatem gorszym o 0.41 s gorszym. Trzeci był Felix Neureuther (+0.65 s). Na czwartym miejscu znajdował się drugi z Francuzów – Thomas Fanara (+0.90 s), na piątym Henrik Kristoffersen (+1.09 s), a na szóstym kolejny z Francuzów (byli oni ostatnio najliczniejszą nacją w czołówce giganta) – Victor Muffat-Jeandet (+1.33 s). Wielu zawodników miało problem z ukończeniem pierwszego przyjazdu. Do mety nie dojechało aż 30 alpejczyków. Niestety w tym gronie był również reprezentant Polski Adam Chrapek, który startował jako jeden z ostatnich z numerem 74.

Pełne wyniki po 1. przejeździe

W walce o zwycięstwo liczyła się tylko ta dwójka: Marcel Hirscher i Alexis Pinturault również w drugim przejeździe uzyskali dwa najlepsze czasy. Hirscher znowu był najszybszy i powiększył przewagę nad Pinturaultem do 0.51 s. Na trzecie miejsce awansował Henrik Kristoffersen (+1.59 s), który ostatnio w gigancie jest bardzo regularny. W poprzednich czterech gigantach był trzy razy na czwartej pozycji i raz na trzeciej. O jedno miejsce w stosunku do pierwszego przejazdu spadli Felix Neureuther (+1.80 s) i Thomas Fanara (+1.91 s) – znaleźli się oni odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. Szósty był Austriak Philipp Schoerghofer (awans z 9. miejsca po pierwszym przejeździe, a siódmy jego rodak Manuel Feller (awans z 12. miejsca i trzeci czas drugiego przejazdu). Dopiero na 11. miejscu zakończył zawody Muffat-Jeandet, czwarty w klasyfikacji giganta.

Pełne wyniki po 2. przejeździe

Po tych zawodach Marcel Hirscher może już cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji tej dyscypliny. Powiększył on swoją przewagę nad drugim Alexisem Pinturaul do 111 punktów i nikt nie może już mu zagrozić. Jest już również pewien dużej Kryształowej Kuli za klasyfikację łączną, bowiem po raz kolejny był lepszy od swojego głównego rywala – Henrika Kristoffersena, który w gigancie jest na trzecim miejscu i prawdopodobnie na tej pozycji pozostanie, bowiem nie jest w stanie już wyprzedzić Pinturaulta (ma 149 punktów straty), a jego przewaga nad czwartym zawodnikiem – Victorem Muffat-Jeandet to 88 punktów. Kristoffersen konkurencji szybkościowych nie jeździ, a zostały już tylko trzy zawody w konkurencjach technicznych do końca sezonu, w związku z czym marzenie o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej może odłożyć na przyszły rok. Do końca pozostały już tylko jedne gigantowe zawody w Sankt Moritz oraz dwa slalomy – jeden jutro w Kranjskiej Gorze i ostatni w Sankt Moritz. Ostatnie dobre występy sprawiły, że Pinturault jest już również w najlepszej trójce klasyfikacji generalnej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.