Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Dwie Polki wystartują w gigancie. Gąsienica-Daniel powalczy o podium? (lista startowa)

fot. PZN

Już jutro o 9:30 wystartują kolejne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Tym razem zawodniczki zmierzą się w gigancie. Do rywalizacji zgłoszono 60 pań. W tym gronie są także dwie Polki: Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak. Ta pierwsza może zająć nawet miejsce na podium.

fot. PZN

Po fantastycznych zawodach Pucharu Świata w Courchevel wydawało się, że nic nie jest w stanie zatrzymać naszych zawodniczek. Dwa miejsca w dziesiątce Maryny i 20. lokata Magdaleny napełniały nas nadzieją na kolejne starty. Niestety, Polki musiały zrezygnować z zawodów w Lienz z powodu choroby. Teraz wracają po krótkiej przerwie, która, mamy nadzieję, nie przeszkodziła im w utrzymaniu wysokiej formy. Liczymy na solidne wyniki naszych reprezentantek.

Początkowo rywalizacja miała odbyć się w Mariborze. Tego typu zmiany są jednak w ostatnich latach dość częste – w zasadzie już trzeci rok z rzędu nie udało się przeprowadzić rywalizacji w drugim co do wielkości mieście Słowenii położonym w Dolnej Styrii. Dla Maryny Gąsienicy-Daniel będzie to kolejna szansa na powiększenie dorobku punktowego – na jutro zaplanowano rywalizację w jej kluczowej konkurencji – gigancie. W niedzielę na trasie stawią się slalomistki. Start jutrzejszej rywalizacji zaplanowano na 9:30. Drugi przejazd wystartuje o

Niski numer=wysokie miejsce?

Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje jutro z numerem 9. Ta pozycja startowa daje jej szansę na bardzo dobry rezultat. Faworytka – Mikaela Shiffrin ruszy jutro na stok jako trzecia, a Petra Vlhova zaprezentuje się tuż po niej. Zwyciężczyni ostatnich zawodów, Tessa Worley, założy plastron z 2. numerem. Magdalena Łuczak stanie do rywalizacji jako 41.

W tym sezonie w zawodach giganta zwyciężały: Mikaela Shiffrin (dwukrotnie), Sara Hector i Tessa Worley. To one są stawiane w gronie faworytek do zwycięstwa. Są też zawodniczki, które mogą sprawić fanom narciarstwa alpejskiego małą niespodziankę. Między innymi Maryna Gąsienica-Daniel, Michelle Gisin czy Ramona Siebenhofer. Te zawodniczki notują w ostatnim czasie bardzo równe i przewidywalne wyniki.

Pierwsza dziesiątka jutrzejszej listy startowej:

1. Marta Bassino
2. Tessa Worley
3. Mikaela Shiffrin
4. Petra Vlhova
5. Lara Gut-Behrami
6. Michelle Gisin
7. Sara Hector
8. Ramona Siebenhofer
9. Maryna Gąsienica-Daniel
10. Alice Robinson

Pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Źródło: FIS

Piotr Wojtaszczyk