Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Dublet Henrika Kristoffersena

13:35, 13.03.2022 Marek Cielec Aktualizacja: 13:42, 13.03.2022

Henrik Kristtofersen odniósł kolejne w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata. Norweg po średnim początku sezonu, złapał w końcu wiatr w żagle i wygrał drugie zawody gigantowe w Kranjskiej Gorze. Na podium znaleźli się też Stefan Brennsteiner i Marco Odermatt.

Ostatni wyścig przed finałami

Drugi slalom gigant w Kranjskiej Gorze był ostatnim w Pucharze Świata 2021/2022 wyścigiem dla zwykłych alpejskich śmiertelników. Były to bowiem ostatnie zawody przed finałami, które odbędą się w Courchevel i Meribel, do których awans uzyskali tylko najlepsi alpejczycy sezonu. Małą Kryształową Kulę za slalom gigant już w sobotę zapewnił sobie Marco Odermatt i przybliżył się także do wygrania dużej Kryształowej Kuli za klasyfikację generalną, którą już tylko teoretycznie mógłby odebrać mu Aleksander Aamodt Kilde.

Pierwszy przejazd dla Odermatta

Jak przystało na najlepszego zawodnika i najlepszego gigancistę sezonu, Odermatt zamierzał potwierdzić dominację w drugim gigancie w Kranjskiej Gorzej. Po pierwszym przejeździe znajdował się na prowadzeniu z przewagą 0,22 sek. nad Niemcem Alexandrem Schmidem, który był drugi. Na trzecim miejscu plasował się wczorajszy zwycięzca Henrik Kristoffersen (+0,30 sek.). Czwarty był Gino Caviezel (+0,32 sek.), piąty Stefan Brennsteiner, a szósty Zan Kranjec. Warty odnotowania jest także wynik Andreja Drukarova, który został sklasyfikowany na 29. miejscu, stając się dzięki temu pierwszym Litwinem w historii, który awansował do drugiego przejazdu w Pucharze Świata.

Wyniki po 1. przejeździe

Kristoffersen po raz drugi

Będący ostatnio w świetnej formie Norwegowie znów próbowali w większej liczbie dostać się na podium, ale ostatecznie zdołali obsadzić tylko jedno miejsce na podium w osobie Henrika Kristoffersena. Co istotne, był to najwyższyszy stopień podium. Miejsca w czołowej trójce nie zdołał utrzymać Alexander Schmid, a Marco Odermatt, choć ostatecznie na podium stanął, to przesunął się z pierwszego na trzecie miejsce. Na pozycji drugiej, ze stratą 0,23 sek. do Kristoffersena sklasyfkowany został Stefan Brennsteiner.

Braathen tuż za podium

Tuż za czołową trójką zawody zakończył Lucas Braathen, który stał na podium w Kranjskiej Gorze w sobotę. Miał on drugi czas drugiego przejazdu, ale gorszy występ w pierwszym nie pozwolił mu tym razem wspiąć się na podium. Piąte miejsce zajął Alexander Schmid, szóste Gino Caviezel, siódme Manuel Feller, a ósme Atle Lie McGrath,