Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Alice Robinson znokautowała rywalki. Drugie zwycięstwo w karierze. Czapska czterdziesta druga

fot. resources.stuff.co.nz

fot. resources.stuff.co.nz

Reprezentantka Nowej Zelandii okazała się najlepsza w slalomie gigancie rozgrywanym w Kranjskiej Gorze. Alice Robinson znokautowała rywalki i wygrywała drugie zawody w karierze. Druga była Petra Vlhova a trzecie ex aequo Wendy Holdener i Metra Hrovat. Zuzanna Czapska zajęła czterdzieste drugie miejsce.

Zawody w ten weekend miały zostać rozegrane w innej słoweńskiej miejscowości – Mariborze. Pogoda panująca w Europie nie pozwoliła jednak na przygotowanie tam trasy. Dlatego panie mogą rywalizować w Kranjskiej Gorze, gdzie zazwyczaj walczą panowie. Po pierwszym przejeździe slalomu giganta prowadziła Petra Vlhova, która 0,24 sek. wyprzedzała Alice Robinson z Nowej Zelandii i o 0,77 sek. Słowenkę Metę Hrovat. W czołówce plasowały się Wendy Holdener ze Szwajcarii (+0,86 sek.) i Włoszki: Marta Bassino (+0,89 sek.) oraz Federica Brignone (+0,94 sek.). W sekundzie straty mieściły się jeszcze Tina Robnik ze Słowenii oraz Michelle Gisin. Obie straciły kolejno po 0,01 sek. więcej od Brignone.

W drugiej turze przejazdy w czołówce niewiele od siebie się różniły, dlatego do startu dwóch ostatnich zawodniczek różnice były niewielkie. Kiedy na trasę ruszyła Alice Robinson od razu było wiadomo, że może to być przejazd po wygraną. Jej przewaga nad rywalkami rosła z pomiaru czasu na pomiar. Ostatecznie na mecie reprezentantka Nowej Zelandii wyprzedziła prowadzące ex aequo Wendy Holdener i Metę Hrovat o 1,59 sek. Kończąca zmagania Petra Vlhova doskonale zdawała sobie sprawę, że musi pojechać na całego. Słowaczka, przed licznym gronem kibiców, którzy przyjechali dla niej do Słowenii, starała się robić wszystko. To okazała się jednak zbyt mało, bowiem musiała zadowolić się drugą lokatą. Mistrzyni świata w gigancie straciła do osiemnastolatki 0,34 sek. Na piątym miejscu sklasyfikowana została Marta Bassino (+1,60 sek.), a szósta zawody skończyła kolejna Słowenka Tina Robnik (+1,65 sek.). Federica Brignone spadła na ósme miejsce (+2,04 sek.). Lepsze od niej o jedną lokatę okazała się Michalle Gisin (+1,78 sek.).

W zawodach startowała jedna Polka. Zuzanna Czapska zaliczyła debiut w Pucharze Świata przed rokiem w Mariborze. Wówczas jednak nie ukończyła pierwszego przejazdu. Tym razem ta sztuka się powiodła. 21-letnia zawodniczka sklasyfikowana została na czterdziestym drugim miejscu ze stratą 4,49 sek.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj