Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Ależ niespodzianka! Pierwszy triumf Kanadyjki. Gąsienica-Daniel poza TOP10

Screen - Eurosport

Valerie Grenier niespodziewanie wygrała slalom gigant w ramach Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze. Dla Kanadyjki to największy sukces w karierze. Drugie miejsce zajęła Marta Bassino, a trzecie Petra Vlhova. Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła zmagania na trzynastej lokacie. 

Screen – Eurosport

Kolejny gigant alpejskiego Pucharu Świata 2022/2023 dostarczył kibicom naprawdę wielu emocji. Różnice po pierwszym przejeździe nie były duże. Na półmetku rywalizacji prowadziła Valerie Grenier. Kanadyjka na mecie sama nie dowierzała, jak znakomity czas zdołała uzyskać. Pewnie niewielu przypuszczało, że 26-latka będzie w stanie tak dobrze się zaprezentować w drugiej części rywalizacji.

W drugim przejeździe na wysokim poziomie poprzeczkę zawiesiły Marta Bassino oraz Petra Vlhova. Na linii mety ostatecznie różnica między drugą i trzecią zawodniczką giganta w Kranjskiej Gorze wyniosła 0,03 s. Żadna z nich nie była w stanie jednak nadrobić straty do Grenier, który drugi przejazd także miała wyśmienity – tak jak w pierwszym uzyskała najlepszy czas.

Życiowy sukces

Dla Valerie to pierwsze zwycięstwo oraz podium w karierze. Dotychczas dwukrotnie plasowała się na czwartej lokacie – w tym raz rok temu w Kranjskiej Gorze. Ostatecznie nad drugą alpejką – wspomnianą Włoszką Bassino – triumfatorka zmagań uzyskała przewagę 0,37 s. Vlhova zanotowała stratę 0,4 s.

Czwarta w pierwszym gigancie weekendu była Federica Brignone, a piątkę zamknęła Lara Gut-Behrami. Szóste miejsce zajęły ex aequo Coralie Frasse Sorbet oraz Mikaela Shiffrin, ósme Ana Bucik, dziewiąte Sara Hector, dziesiątkę zaś Mina Fuerst Holtmann. Tym razem trzynasta była Maryna Gąsienica-Daniel. Polka plasowała się na dziesiątej lokacie na półmetku. W drugim przejeździe popełniła dwa istotne błędy, przez co straciła szansę na poprawę swojej pozycji.

Wyniki giganta

Źródło: informacja własna

Obserwuj