Alpejski PŚ w Kitzbühel: Matthias Mayer zwycięzcą super-G

13:33, 20.01.2017 Marek Cielec

Nie główni faworyci, ale zawodnicy, którzy jeszcze w tym sezonie nie stali na podium byli pierwszoplanowymi postaciami podczas zawodów super-G w Kitzbühel. Oczywiście takich zawodników jak Matthias Mayer, Christof Innerhofer i Beat Feuz powinni kojarzyć nawet średnio zorientowani kibice narciarstwa alpejskiego. To właśnie ta trójka stanęła dziś na podium, a na jego najwyższym stopniu Matthias Mayer.

Austriacy mogą być w końcu zadowoleni, bo ich szybkościowcy ostatnio w końcu zaczęli plasować się na wysokich pozycjach. W Val Gardenie zjazd wygrał Max Franz, w Santa Caterinie na drugim miejscu w super-G był Hannes Reichelt, a dziś w tej konkurencji triumfował Matthias Mayer, który jest mistrzem olimpijskim w zjeździe, ale jego dwa najlepsze wyniki w tym sezonie były uzyskane w supergigancie. Mayer pokonał dziś na Streifie Christofa Innerhofera o 0,09 sek. Włoch zajął drugie miejsce mimo problemów zdrowotnych, które były powodem jego nieobecności w Wengen. Do dzisiejszego występu najwyżej sklasyfikowany był na 10. pozycji w super-G w Val Gardenie.  Trzecie miejsce zajął Szwajcar Beat Feuz (+0,44 sek.), który dobrze rozpoczął sezon od 6. miejsca w Val d`Isere, ale później nie wchodził już do czołowej dziesiątki.

Głównymi pretendentami do zwycięstwa byli Norwegowie: Kjetil Jansrud i Aleksander Aamodt Kilde. Lepiej spisał się ten drugi plasując się tuż za podium, na czwartym miejscu, tracąc do Feuza zaledwie 0,02 sek. Janrud dużą stratę zanotował już na pierwszym odcinku trasy Streif i został sklasyfikowany dopiero na 9. miejscu. Przed Jansrudem znaleźli się Max Franz na miejscu piątym, Dominik Paris na szóstym, Peter Fill na siódmym i Josef Ferstl na dziewiątym. Niemiec to jedyny zawodnik spoza pierwszej dwudziestki na Liście Startowej Pucharu Świata, który był dziś w czołowej dziesiątce zawodów. Miejsce dziesiąte zajął Alexis Pinturault. Dobrą jazdę prezentował vice-mistrz  świata w super-G  - Dustin Cook - ale swój przejazd zakończył lądując w siatkach ogradzających trasę. Zdyskwalifikowany za ominięcie ostatniej bramki został Hannes Reichelt. Lider klasyfikacji generalnej PŚ - Marcel Hirscher - uplasował się na 24. miejscu.

Wyniki super-G

W klasyfikacji supergiganta nadal na prowadzeniu jest Kjetil Jansrud, który miał sporą przewagę. Miejscami zamienili się Dominik Paris i Aleksander Kilde. Paris jest teraz trzeci, a Kilde awansował na drugie miejsce.

Jutro w Kitzbühel będzie miała rywalizacja w zjeździe o godzinie 11:30.