Alpejski PŚ w Kitzbühel: Kto zostanie Mistrzem Hahnenkamm (listy startowe)?

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Jutrzejszym supergigantem rywalizacje na legendarnej trasie Streif alpejczycy rozpoczną rywalizację w Pucharze Świata w austriackim Kitzbühel. Ten etap pucharu świata ma swój szczególny prestiż i zawsze wzbudza olbrzymie zainteresowanie.

Niestety do rywalizacji szybkościowców nie przystąpi jeden z głównych faworytów – Włoch Dominik Paris. Doznał on fatalnej kontuzji, która wyłączyła go z rywalizacji do końca sezonu. W konkurencjach szybkościowych więc głównymi faworytami będą Szwajcar Beat Feuz, Norweg Aleksander Aamodt Kilde, Niemiec Thomas Dressen, Francuz Johan Clarey, czy reprezentanci gospodarzy Vincent Kriechmayr i Matthias Mayer. Oczywiście wygrać może też ktoś inny. Supergigant rusza jutro o 11:30, zaś zjazd – w sobotę o 11:30.

W niedzielę za to do rywalizacji staną slalomiści – główni faworyci to oczywiście Norweg Henrik Kristoffersen, Francuz Clement Noel i Szwajcar Daniel Yule. Mistrzem Hahnenkamm zostanie zawodnik, który uzyska najlepszy czas zjazdu i slalomu. Tytuł ten wiąże się z dużym prestiżem. Przed laty istniała też dodatkowa gratyfikacja – zjazd i slalom były sumowane i zawodnicy byli klasyfikowani w kombinacji alpejskiej, niestety zarzucono ten chlubny zwyczaj. Pierwszy przejazd slalomu w niedzielę o 10:30, drugi – o 13:30.

lista startowa supergiganta

lista startowa zjazdu

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.