Alpejski PŚ w Kitzbühel: Kristoffersen po 14. wygraną w slalomie? (lista startowa)

fot. Stephan Vereno / CC BY ND

fot. Stephan Vereno / CC BY ND
fot. Stephan Vereno / CC BY ND

Trzeba przyznać, że 13 zwycięstw w zawodach PŚ w wieku 22 lat to całkiem niezły wynik. Właśnie tyle slalomowych triumfów ma w swoim dorobku Henrik Kristoffersen, który dodatkowo raz zwyciężył w slalomie gigancie. Dziś w Kitzbühel będzie miał możliwość sięgnięcia po 14. triumf dzięki czemu zrównałby się z Mario Mattem.

Oglądając slalomy Pucharu Świata można mieć wrażenie, że “to już kiedyś było”. A to wszystko przez dominację dwójki alpejczyków: Henrika Kristoffersena i Marcela Hirschera, którzy zazwyczaj zajmują dwa pierwsze miejsca. W tym sezonie tylko raz, w Zagrzebiu, wygrał ktoś inny, a był to Manfred Moelgg. W poprzednim roku wygrał w Kitzbühel Henrik Kristoffersen, drugie miejsce zajął Marcel Hirscher, a trzecie Fritz Dopfer, który jest obecnie kontuzjowany. Również tydzień temu w Wengen na pierwszym miejscu był Kristoffersen, a drugi Hirscher.

W slalomach w zawodach Hahnenkammrennen w Kitz najczęściej wygrywał nie kto inny niż Ingemar Stenmark. Szwed na wielu trasach Pucharu Świata jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem. W Kitzbühel triumfował on 5-krotnie. Spośród zawodników, którzy dziś wystartują w Kitzbühel na trasie Ganslern dwa razy wygrywał Felix Neureuther, a po razie Kristoffersen, Hirscher, Jean-Baptiste Grange, Julien Lizeroux i Matthias Hargin.

Lista startowa slalomu

Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 10:30, a drugi o 13:30. Z numerem 65. na trasę wyruszy reprezentant Polski, Michał Jasiczek.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.