Alpejski PŚ w Kitzbühel: Kjetil Jansrud najszybszy w środowym treningu na Streif

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie

W środę w Kitzbühel odbył się pierwszy trening przed weekendowymi zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Najszybszy na trasie Streif był dziś Kjetil Jansrud, który na mecie uzyskał czas 1:56,68 min.

W ten weekend alpejski Puchar Świata po raz 80. zawita do austriackiego Kitzbühel, gdzie zawodnicy na legendarnej trasie Streif zmierzą się w supergigancie, zjeździe i slalomie. W środę odbył się trening, na którym najlepszy rezultat uzyskał Kjteil Jansrud. Norweg na mecie zameldował się z czasem 1:56,68 min. Drugi czas uzyskał Jared Goldberg, który do prowadzącego stracił zaledwie 0,04 sek. Trzeci na treningu był Johan Clarey, którego czas był o 0,20 sek. słabszy od Jansruda. Tuż za czołową trójką sklasyfikowani zostali Carlo Janka (+0,33 sek.), Andreas Sander (+0,46 sek.), Matthias Mayer (+0,64 sek.) oraz Matteo Marsaglia (+0,81 sek.). Dalej kolejno uplasowali się Ryan Cochran-Siegle (+0,85 sek.), Vincent Kriechmayr (+0,93 sek.) oraz Romed Baumann (+0,96 sek.). W jednej sekundzie straty zmieścił się jeszcze Maxence Muzaton (+0,99 sek.), który był 11.

Treningu nie ukończyło dwóch zawodników – Roy Piccard oraz Gino Caviezel, natomiast dwóch zawodników nie wystartowało – Marco Odermatt i Pavel Trikhiczev.

Wyniki środowego treningu

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.