Alpejski PŚ w Kitzbühel. Feuz po raz drugi

12:18, 24.01.2021 Marek Cielec Aktualizacja: 12:37, 24.01.2021

W Kitzbühel odbyły się dziś drugie zawody w zjeździe w ramach alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn. Pierwotnie zaplanowane na sobotę zawody zostały przeniesione na niedzielę, aby móc przeprowadzić je w godziwych warunkach. Choć momentami widoczność ograniczała mgła, to wyścig udało się przeprowadzić dość sprawnie, a z drugiego z rzędu zwycięstwa mógł cieszyć się Bear Feuz.

Beat Feuz długo czekał na swoje pierwsze zwycięstwo w zjeździe w Kitzbühel. Po wielu latach oczekiwania i kilku drugich miejscach, w piątek w końcu osiągnął swój cel i po raz pierwszy wygrał legendarny zjazd na trasie Streif. Na drugi trium przyszło mu oczekiwać o wiele krócej, bo zaledwie dwa dni. Feuz powtórzył dziś sukces z piątku i ponownie zwyciężył. Blisko pokonania Feuza był dziś Johan Clarey. Francuz jechał wcześniej niż Szwajcar i obserwował z dołu zmagania Beata na trasie. Choć po połowie dystansu to Clarey był szybszy to druga połowa należała zdeydowanie do Feuza, który osiągnął również najlepszą prędkość na ostatniej prostej i zameldował się na mecie z przewagą 0,17 sek. Clarey został tym samym zepchnięty na miejsce drugie. I choć francuski weteran może czuć niedosyt (wszak jeszcze nigdy nie wygrał zawodów Pucharu Świata), to był to jego najlepszy wynik w karierze w zjeździe w Kitzbühel i jeden z najlepszych występów w ogóle. Na pozycji trzeciej uplasował się dziś ten, który najbardziej zagroził Feuzowi w piątek, czyli Matthias Mayer (+0,38 sek.).

Na czwartym miejscu znalazł się Christof Innerhofer (+0,86 sek.). Dopiero po raz pierwszy w tym sezonie zdołał on wejść do czołowej dziesiatki w zjeździe. Dotychczas jego najwyższą lokatą było 11. miejsce w Bormio. Za Włochem znalazło się dwóch Niemców: Romed Baumann na miejscu piątym (+0,97 sek.) i Andreas Sander na miejscu szóstym (+1,00 sek.). Na pozycji siódmej uplasował się Dominik Paris, na ósmym Otmar Striedinger, na dziewiątym Matthieu Bailet, a na dziesiątym ex aequo Daniel Hemetsberger i Marco Odermatt.

Pełne wyniki 2. zjazdu wkrótce

W poniedziałek zawodnicy rywalizować będą w Kitzbühel w supergigancie, który był w programie zawodów na niedzielę, ale w związku z koniecznością znalezienia miejsca na drugi zjazd, którego nie dało się przeprowadzić w sobotę, ta konkurencja została przesunięta na kolejny dzień. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:45.

Źródło: własne