Alpejski PŚ w Kitzbühel: Drugie z rzędu zwycięstwo Noela w slalomie

fot. Andrea Miola ©

fot. Andrea Miola ©

Francuz Clement Noel po raz drugi z rzędu zwyciężył w slalomowych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Noel podium zawodów w Kitzbühel dzielił dziś z Marcelem Hirscherem i Alexisem Pinturaultem. 

Zgodnie z przewidywaniami, zawody odbywały się przy gęsto padającym śniegu. Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu znajdował się jadący dopiero z numerem 13. Ramon Zenhäusern. Szwajcar po swoim występie zepchnął na drugie miejsce zwycięzcę z Wengen, Clementa Noela, od którego pojechał szybciej o 0,12 sek. Na trzecim miejscu plasował się kolejny Francuz, Alexis Pinturault, który jako pierwszy pokonywał dziś trasę Ganslern. Pinturault do Zenhäuserna tracił 0,17 sek., zachowując spore szanse na zwycięstwo. Czwarty był Christian Hirschbühl (+0,37 sek.) – nieoczekiwanie najlepszy z czterech Autriaków klasyfikowanych w czołowej dziesiątce. Tuż za Hirschbühlem plasował się Bułgar Albert Popow. O ile awansu do drugiego przejazdu zawodnika jadącego z numerem 71 można było się spodziewać, to uzyskanie przez niego piątego czasu to spore zaskoczenie. Szósty był Marco Schwarz (+0,61 sek.), jedno miejsce niżej sklasyfikowany był Szwed Andre Myhrer (+0,62 sek.), a następnie  dwójka Austriaków: Michael Matt (0,71 sek.) i Marcel Hirscher (+0,88 sek.). Dziewiąte miejsce lidera Pucharu Świata było niespodzianką, podobnie jak jedenasta pozycja po pierwszej części zawodów  Henrika Kristoffersena (+0,92 sek.). Między Hirscherem i Kristoffersenem zmieścił się jeszcze Sandro Simonet na pozycji dziesiątej (+0,91 sek.). Pierwszego przejazdu nie ukończył reprezentant Polski, świeżo upieczony mistrz kraju, Piotr Habdas.

Wyniki po 1. przejeździe

Tak jak można było się spodziewać, atak z dalszej pozycji na zwycięstwo przypuścili Marcel Hirscher i Henrik Kristoffersen. Ostatecznie Hirscher wylądował na drugim miejscu (+0,29 sek.), ulegając jedynie Clementowi Noelowi, który po raz drugi z rzędu wygrał w Pucharze Świata. Francuz był również najlepszy tydzień temu w Wengen. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Alexisa Pinturaulta (+0,36 sek.), a na czwartym Henrika Kristoffersena (+0,53 sek.), który w drugim przejeździe miał czas gorszy tylko od Hirschera. Na szóste miejsce spadł kończący zawody, lider po pierwszym przejeździe – Ramon Zenhäusern (+0,85 sek.). Na piątej pozycji ukończył slalom Marco Schwarz (+0,69 sek.). Andre Myhrer (+0,88 sek.) uplasował się na miejscu siódmym, Michael Matt (+1,01 sek.) na ósmym, Albert Popow (+1,05 sek.) na dziewiątym (najlepszy wynik w karierze), a Christian Hirschbühl na dziesiątym (+1,24 sek.).

Wyniki po 2. przejeździe

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.