Alpejski PŚ w Kitzbühel. Cochran-Siegle najlepszy w pierwszym treningu na Streifie

fot. Andrea Miola ©

Mimo wielkich obaw o zawody w Kitzbühel, wszystko wskazuje na to, że odbędą się one zgodnie z planem. Na Streifie odbył się właśnie pierwszy trening zjazdu, który padł łupem Ryana Cochrana-Siegla. W czołowej trójce znaleźli się jeszcze Travis Ganong oraz Hannes Reichelt.

fot. Andrea Miola ©

Wiele wskazuje na to, że Ryan Cochran-Siegle nic nie traci ze swojej znakomitej formy, którą błyszczy w tym sezonie. Amerykanin znów okazał się najlepszy w treningu zjazdu. Co warte podkreślenia, w jego przypadku często udaje się przełożyć to na świetne wyniki w zawodach głównych. Drugi w treningu na Streifie był jego rodak Travis Ganong, który stracił 0,35 sek. Trzecie miejsce zajął Hannes Reichelt. Austriakowi do pierwszej lokaty zabrakło 0,48 sek.

Kto jeszcze pokazał się z dobrej strony w pierwszym treningu? Na pewno warto zwrócić uwagę na Beata Feuza. Szwajcar nie ma idealnego sezonu, ale jego czwarty wynik może wskazywać na poprawę formy. Tej zimy tylko raz stał na podium. Dzisiaj stracił 0,55 sek. Jared Goldberg ze Stanów Zjednoczonych to kolejny dowód na to, że on i jego rodacy, świetnie w tym cyklu czują się w konkurencjach szybkościowych. Tym razem Goldberg był piąty w treningi o 0,02 sek. za Feuzem. W najlepszej szóstce znalazł się jeszcze Andreas Sander z Niemiec.

W czołowej dziesiątce nie zabrakło miejsca kolejno dla: Romeda Baumanna, Johana Clareya, Mathieu Bailet oraz Christophera Neumayera.

 

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj