Alpejski PŚ w Kitz. Walka o schedę (listy startowe)

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Od jutra czeka nas rywalizacja w konkurencjach szybkościowych w słynnym Kitzbuehel. Ponieważ liderzy klasyfikacji zarówno zjazdowej, jak i supergigantowej zakończyli już sezon czeka nas rywalizacja o objęcie prowadzenia w klasyfikacji. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Liderem klasyfikacji zjazdu jest Aleksander Aamodt Kilde, zaś superiganta – Mauro Caviezel. Obaj już zakończyli sezon. Co ciekawe w tej drugiej konkurencji drugi jest Kilde, tym bardziej jest o co walczyć. W zjeździe na pewno chrapkę na czerwoną koszulkę mają będący w świetnej formie Amerykanin Ryan Cochran-Siegle, czy w nieco gorszej, ale startujący w swoim kraju Austriak Matthias Mayer. W supergigancie trzeci w klasyfikacji jest inny Austriak – Vincent Kriechmayr, który wygrał dzisiejszy trening zjazdowy.

Do zjazdów zawodnicy wystartują w piątek i sobotę o godzinie 11:30. Niedzielny supergigant zaplanowany jest na 10:20. Na starcie jutrzejszego zjazdu zjawi się 55 zawodników z dwunastu krajów. Obok wyżej wymienionych na pewno doświadczony Norweg Kjetil Jansrud, czy będący ostatnio w wybitnej formie Szwajcar Urs Kryenbuehl będą się bardzo liczyć.

lista startowa piątkowego zjazdu

lista startowa sobotniego zjazdu – odwołany

źródło: własne