Alpejski PŚ w Kitz. Kriechmayr najlepszy w drugim treningu

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Za nami drugi już trening alpejczyków na Streifie. Tym razem najlepszy czas uzyskał reprezentant gospodarzy – Vincent Kriechmayr. Za dwukrotnym medalistą mistrzostw świata w próbnym zjeździe znaleźli się Matteo Marsaglia z Włoch oraz kolejny z Austriaków Max Franz.

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Brązowy medalista w zjeździe ostatnich mistrzostw świata okazał się najlepszy podczas drugiego treningu w Kitz.  Vincent Kriechmayr osiagnął czas 1:55,48 sek. Drugi Matteo Marsaglia z Włoch stracił do niego 0,44 sek. Na trzeci  miejscu sklasyfikowany został kolejny z Austriaków – Max Franz. Jemu zmierzono czas o 0,01 sek. wolniejszy od drugiego Matteo. Tuż za najlepszą czwórką znalazł się utytułowany Włoch – Dominik Paris. On uzyskał rezultat o 0,84 sek. słabszy od najlepszego Vincenta.

W najlepszej szóstce treningu znalazło się jeszcze miejsce dla przedstawicieli Szwajcarii i Niemiec. Piąty wynik uzyskał bowiem Carlon Janka, któremu do pierwszej lokaty zabrakło 1,10 sek. Szósty był zaś Andreas Sander, któremu zmierzono czas wolniejszy od Kriechmayera o 1,13 sek. słabszy. Nieco niżej dzisiaj sklasyfikowani zostali Amerykanie. Travis Ganong, który wczoraj był w najlepszej trójce, dzisiaj musiał zadowolić się siódmym miejscem. Ryan Cochran-Siegle tym razem był dopiero dwudziesty drugi. W dziesiątce zmieścił się jednak jego inny kolega z kadry Jared Godlberg (9.).

Dwójkę wspomnianych wyżej reprezentantów w USA, w czołowej dziesiątce rozdzielił Francuz Nicolas Raffort. Na 10. pozycji trening zakończył jego rodak Matthieu Baillet. Jutrzejszy zjazd ruszy o 11:30. Wyniki znajdziecie na Sportsinwinter.pl, a relację “na żywo” przeprowadzi Eurosport.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj