Alpejski PŚ w Killington. Hector prowadzi na półmetku giganta. Mocno przeciętny przejazd Maryny

17:30, 26.11.2022 Tomasz Lutek

Sara Hector była najszybsza w pierwszym przejeździe slalomu giganta rozgrywanego w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Killington. Drugi czas uzyskała Ragnhild Mowinckel, a trzeci Lara Gut-Behrami. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 20. miejsce.

Z ponad miesięcznym opóźnieniem wystartował puchar świata w slalomie gigancie kobiet. Pogoda storpedowała zawody w Sölden, więc na pierwszy start Maryny Gąsienicy-Daniel w sezonie 2022/23 musieliśmy czekać aż do Killington. Do rywalizacji przystąpiło 63 zawodniczki.

Hector dalej w gazie

Sara Hector na trasę sobotniego giganta wyruszyła z numerem 6. Od początku bardzo pewnie pokonywała kolejne bramki. Mistrzyni olimpijska z Pekinu udowodniła, że w tej specjalności nie ma sobie równych. Za Szwedką uplasowała się Ragnhild Mowinckel (+0,38 sek.). Czołową trójkę uzupełniła Lara Gut-Behrami (+0,43 sek.). Nie bez szans w drugim przejeździe są także Petra Vlhova, Marta Bassino i Katharina Liensberger. Wszystkie trzy zdołały stracić mniej niż sekundę do liderki. Dopiero dziesiąty czas uzyskała Mikaela Shiffrin. Można zatem przypuszczać, że zaprzepaściła szansę na dobry wynik przed własną publicznością.

Nasza najlepsza alpejka Maryna Gąsienica-Daniel nie potrafiła znaleźć recepty na stok w Killington. Polka miała wyraźne problemy z utrzymaniem właściwej linii jazdy i ostatecznie zajęła 20. lokatę. Start drugiego przejazdu giganta zaplanowano na godzinę 19.