Alpejski PŚ w Jeongseon: Zapowiedź zjazdu kobiet (lista startowa)

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Kibiców narciarstwa alpejskiego z Europy czeka trudna noc (o ile zdecydują się oglądać na żywo zawody), co nie znaczy, że nie będzie przyjemna. O godzinie 3:00 polskiego czasu rozpoczną się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Jeongseon. Pierwszego dnia zmagań w Korei odbędą się zawody w zjeździe.

W klasyfikacji zjazdu końcowe zwycięstwo będzie mogła zapewnić sobie Ilka Štuhec, która ma obecnie 77 punktów przewagi nad Larą Gut, która jest kontuzjowana i 137 punktów nad Sofią Goggią. Jedynie Goggia przy odrobinie szczęścia mogłaby odebrać w ostatnich zawodach małą kryształową kulę Słowence. Goggia ma natomiast 94 punkty przewagi nad Tiną Weirather. Jednak celem Włoszki będzie raczej atak na wyższe pozycje niż obrona zajmowanego aktualnie miejsca.

Faworytką powinna być Ilka Štuhec, która wygrała 3 pierwsze zjazdy w tym sezonie oraz mistrzostwo świata. Jednak w ostatnich trzech startach w PŚ w zjeździe Słowence nie udało się zwyciężyć. Triumfy odnosiły kolejno Lindsey Vonn, Christine Scheyer i Lara Gut. Na treningach najlepiej prezentowała się Vonn, która zarówno w pierwszej próbie jak i drugiej miała najlepszy czas. W obu przypadkach drugie miejsce zajmowała Štuhec, a trzecie Goggia. Te trzy zawodniczki to zdecydowane faworytki, ale o podium może powalczyć spora grupa zawodniczek.

W Korei nie startuje żadna Polka. Z numerem pierwszym pojedzie Lindsey Vonn. Również Štuhec i Goggia zaprezentują się dość szybko. Liderka zjazdu pojedzie jako trzecia, a Goggia z numerem 5. Nie jest to zbyt fortunne rozstawienie, gdy najlepsze zawodniczki jadą już na samym początku, choć można mieć nadzieję, że jadące z dalszymi numerami narciarki włączą się do walki o zwycięstwo. W zjeździe nie weźmie udziału Mikaela Shiffrin, choć była na liście startowej pierwszego treningu.

Lista startowa

Budziki można ustawić na godzinę 3:00 czasu polskiego, a najlepiej nieco wcześniej, bo o tej porze rozpoczną się zawody w zjeździe. W Korei będzie wtedy godzina 11:00. Transmisję na żywo przeprowadzi Eurosport 1. Jeśli ktoś nie będzie w stanie oglądać zawodów w nocy to w ciągu dnia w Eurosporcie będzie można znaleźć kilka powtórek.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.