Alpejski PŚ w Jeongseon: Zapowiedź super G kobiet

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Pierwsze zawody podczas próby przedolimpijskiej kobiet w narciarstwie alpejskim już za nami. Kolejnego dnia w Jeongseon (lub też nocy patrząc z perspektywy europejskiej) odbędą się zawody Pucharu Świata w supergigancie. Ciekawie zapowiada się walka o małą kryształową kulę za super G, bo różnica między dwiema głównymi pretendentkami jest niewielka. 

Na prowadzeniu w klasyfikacji supergiganta jest Tina Weirather. Sześć punktów straty ma druga zawodniczka – Lara Gut, ale jak wiadomo nie powiększy ona swojego dorobku z powodu kontuzji. Ilka Štuhec zajmuje trzecie miejsce i ma stratę 16 punktów. Prawdopodobnie kryształowa kula trafi do Weirather albo Štuhec, choć matematyczne szanse ma jeszcze 6 zawodniczek. Najbliżej czołowej trójki są Stephanie Venier oraz Elena Curtoni. Venier ma 85 punktów mniej niż Weirather, a Curtoni 91. Na dalszych miejscach są Schmidhofer, Kling, Goggia, Worley, Brignone. Do zdobycia zostało jeszcze 200 punktów. 100 za supergigant w Jeongseon oraz 100 za finałowe zawody w Aspen.

Głównymi faworytkami jutrzejszego supergiganta powinny być Weirather, Štuhec, Venier oraz Włoszki: Curtoni i Goggia. Ta ostatnia zawodniczka dziś w końcu sięgnęła po zwycięstwo w PŚ. Być może walczyłaby o wygraną w klasyfikacji supergiganta, gdyby nie częste wypadanie z trasy. Ryzyko jakie podejmuje, czasami jest zbyt duże, a jego skutkiem są tylko 2 ukończone supergiganty w Pucharze Świata 2016/2017. Gdy kończyła to stała na podium.

Lista startowa

Lista startowa na jutrzejsze zawody ułożyła się nieco lepiej niż miało to miejsce dzisiaj. Wprawdzie już na początku pojawią się Tina Weirather (jako trzecia), Ilka Štuhec (numer 3.), ale również pod koniec pierwsze dwudziestki będzie ciekawie. Z numerem 17. wystąpi Sofia Goggia, a z 19. Lindsey Vonn. Tak jak dziś zawody rozpoczną się o godzinie 3:00 czasu polskiego (11:00 czasu koreańskiego).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.