Alpejski PŚ w Jasnej: Gigant kobiet odwołany z powodu silnego wiatru

Photo credit: igor_kamil via Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: igor_kamil via Foter.com / CC BY-NC-SA

Niestety złe wieści dochodzą ze Słowacji. W Jasnej, gdzie miały dziś odbyć się zawody alpejskiego PŚ kobiet pogoda jest dziś na tyle niesprzyjająca, że rywalizacja została odwołana.

Panie miały konkurować w przedostatnim w tym sezonie slalomie gigancie. Pierwotnie zawody miały rozpocząć się o godzinie 10:30. Podczas wczorajszej sesji treningowej nad trasą wisiała mgła. Dzisiaj pojawił się inny problem w postaci silnego wiatru. Start slalomu giganta przesunięto najpierw o godzinę na 11:30 i zapowiedziano ostateczne podjęcie decyzji przez sędziów na 10:45. Przy panujących w Jasnej warunkach mogła być ona tylko jedna. Postanowiono o odwołaniu zawodów. Na liście startowej była również reprezentantka Polski – Maryna Gąsienica Daniel.

W klasyfikacji giganta prowadzi Austriaczka Eva Maria Brem. Druga jest Niemka Viktoria Rebensburg, a trzecia Lara Gut.

O ile pogoda pozwoli, jutro alpejki będą w Jasnej startować w slalomie. Początek pierwszego przejazdu o godzinie 10:30. Jeśli jutro wszystko pójdzie zgodnie z planem i zawody się odbędą, to zawody w slalomie gigancie zostaną przeprowadzone w poniedziałek. Natomiast w przypadku, gdy slalom nie dojdzie do skutku, to właśnie ta konkurencja będzie przeniesiona na dzień następny.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.