Alpejski PŚ w Hinterstroder: Druga wygrana Kilde w sezonie

19:47, 27.02.2016 Marek Cielec

Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY

Słońce, zlodzona trasa - w takich warunkach mogli dziś rywalizować panowie w zawodach alpejskiego PŚ. Szósty supergigant tego sezonu został przeprowadzony na trasie Hannesa Trinkla z ciasno ustawionymi bramkami w Hinterstroder.

Na pierwszych dwóch miejscach końcowej klasyfikacji znaleźli się Ci sami zawodnicy, którzy górowali nad resztą w zjeździe w Garmisch-Partenkirchen pod koniec stycznia. Wtedy była to niespodzianka, teraz jednak zdziwienie jest już z pewnością mniejsze. Wygrał Aleksaner Aamodt Kilde. Po swoim drugim zwycięstwie w PŚ będzie on już z pewnością wymieniany w gronie głównych faworytów. Drugi był Słoweniec Bostjan Kline (+0.24 s) przeżywający obecnie najlepszy moment w swojej karierze (podobnie jak Kilde). Trzecie miejsce zajął lider PŚ Marcel Hirscher (+0.35 s). Wprawdzie jest on specjalistą od konkurencji technicznych, ale od czasu do czasu zdarza mu się osiągnąć bardzo dobry wynik również w supergigancie (włącznie ze zwycięstwem w tym sezonie w Beaver Creek). Tuż za podium znalazł się Vincent Kriechmayr (+0.49 s) - aktualnie trzeci w klasyfikacji łącznej supergiganta, a piąty był Carlo Janka (+0.96 s), który po zawodach awansował w klasyfikacji konkurencji na miejsce czwarte. Na szóstym miejscu został sklasyfikowany Adrien Theaux (+0.97 s). Dopiero 22. był Andrew Weibrecht - alpejczyk, który do tej pory miał najwięcej punktów zgromadzonych za supergigant, nie licząc kontuzjowanego Aksela Lunda Svindala.

W klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Svindal. Drugi jest Kilde ze stratą 25 punktów, trzeci Kriechmayr, czwarty Janka, a piąty Hirscher. Weibrecht zanotował spory spadek - z 2. na 6. miejsce, ale różnica między nim, a Kriechmayrem jest niewielka - 19 punktów.