Alpejski PŚ w Grandvalirze: Zwycięstwo Dominika Parisa w supergigancie, Włoch z małą kryształową kulą

0

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Dominik Paris wygrał ostatni supergigant w sezonie, dzięki czemu obronił pozycję lidera w klasyfikacji supergiganta i zapewnił sobie małą kryształową kulę w konkurencji, w której jest mistrzem świata. Drugie miejsce zajął Szwajcar Mauro Caviezel, zaś trzeci był Austriak Vincent Kriechmayr.

Dominik Paris prowadził przed finałowymi zawodami w klasyfikacji supergigantowej z przewagą 44 pkt nad Kriechmayrem, zaś matematyczne szanse na zwycięstwo w tej klasyfikacji miało jeszcze sześciu zawodników. Włoch jednak rozstrzygnął sprawę w najlepszym możliwym stylu i z czasem 1:20.42 odniósł przekonywujące zwycięstwo. Caviezel jechał wcześniej i mimo świetnego zjazdu i tak przegrał zwycięstwo o 0,15 sek. Kriechmayr stracił 0,44 sek., ale utrzymał się na drugim miejscu klasyfikacji supergiganta. Następne miejsca zajęli Norweg Kjetil Jansrud (+0,58 sek.), drugi z Włochów Christof Innerhofer (+0,70 sek.), utytułowany Austriak Matthias Mayer (+1,02 sek.), dwaj Norwegowie: Adrian Smiseth Sejersted (+1,14 sek.) i Aleksander Aamodt Kilde (+1,23 sek.), najlepszy w klasyfikacji zjazdu Szwajcar Beat Feuz (+1,25 sek.) i trzeci Austriak w “10”: Christian Walder (+1,27 sek.). Na starcie nie oglądaliśmy Polaków, którzy zresztą nigdy w historii nie zdobyli ani jednego punktu w tej konkurencji.

W klasyfikacji generalnej supergiganta za Parisem (430 pkt) i Kriechmayrem (346 pkt) uplasował się M. Caviezel (324 pkt), Jansrud (316 pkt) i Kilde (299 pkt). W klasyfikacji generalnej już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo Austriak Marcel Hirscher (który rzadko startuje w supergigantach, dziś był nieobecny). O drugie miejsce w klasyfikacji generalne trwa walka między Francuzem Alexisem Pinturault (który dziś zdobył 16 pkt za piętnastą pozycję) i Norwegiem Henrikiem Kristoffersenem (jeszcze rzadziej startuje w supergigancie niż Hirscher). Królowie konkurencji szybkościowych: Paris, Kriechmayr, Feuz, M. Caviezel i Kilde zajmują odpowiednio miejsca od 4 do 8.

Wyniki super G

Klasyfikacja łączna supergiganta

źródło: wiadomość własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.