Alpejski PŚ w Grandvalirze: Slalom mężczyzn zakończy sezon 2018/2019 (lista startowa)

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Już jutro sezon 2018/2019 w narciarstwie alpejskim zakończy się. W planie na niedzielę znajdują się slalom mężczyzn oraz gigant kobiet. Na starcie tej pierwszej konkurencji stanie 25 alpejczyków.

Slalom mężczyzn będzie miał miejsce na stoku Avet, gdzie mężczyźni nie mieli jeszcze okazji rywalizować przed finałami alpejskiego Pucharu Świata w tym roku. Start wyścigu znajduje się na wysokości 2043 m n.p.m., a linia mety na 1850 m n.p.m. Cała trasa liczy 571 metrów, średnie nachylenia wynosi 36%, a największe nawet 70%.

Oczywiście wiadomo, że po zakończeniu rywalizacji najwyższe wyróżnienie, czyli Kryształową Kulę odbierze Marcel Hirscher już po raz ósmy z rzędu. Co więcej, drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej może być również pewny Alexis Pinturault. Natomiast sytuacja w slalomie wygląda o wiele ciekawiej. Mała Kryształowa Kula powędruje oczywiście w ręce wyżej wymienionego Austriaka, jednak nadal nie wiadomo kto stanie na podium obok Hirschera. Drugą lokatę zajmuje obecnie Daniel Yule z 491 punktami na koncie, a na trzeciej plasują się dwaj zawodnicy: Ramon Zenhaeusern oraz Henrik Kristoffersen (471 pkt.).

Pogoda przez ostatnie dni rozpieszczała zarówno organizatorów, jak i alpejczyków. Prognozy na niedzielne przedpołudnie, jak i popołudnie wydają się być bardzo optymistyczne, bowiem tak jak w ostatnich dniach ma pojawić się słońce, a szansa na jakiekolwiek opady jest minimalna. Wydaje się, że przyjdzie nam pożegnać alpejską rywalizację w prawdziwie wiosennej aurze.

Start pierwszego przejazdu zaplanowany jest na godzinę 10:30, a drugi rozpocznie się punktualnie o 13:15.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna, grandvalira.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.