Alpejski PŚ w Grandvalirze: Shiffrin wyciąga rękę po pierwszą małą kryształową kulę za gigant (lista startowa)

fot. Andrea Miola ©

W ostatnich zawodach kobiet w Pucharze Świata 2018/2019, panie rywalizować będą w slalomie gigancie – konkurencji, w której wciąż nie jest pewne kto zdobędzie małą kryształową kulę. W praktyce Petra Vlhova ma bardzo niewielkie szanse na to trofeum, które ma już na wyciągnięcie ręki Mikaela Shiffrin. Jutro w andorskim Soldeu w ośrodku narciarskim Grandva Vlhova ma bardzo niewielkie szanse na to trofeum, które ma już na wyciągnięcie ręki Mikaela Shiffrin. Jutro w andorskim Soldeu w ośrodku narciarskim Grandvalira okaże się czy Shiffrin powiększy swoją kolekcję kryształowych kul, czy też tworzyć swoją własną kolekcję rozpocznie Petra Vlhova, która jeszcze nie ma tej nagrody w swoim dorobku. 

Dwie małe kryształowe kule zdobyła już w tym sezonie Mikaela Shiffrin, która była najlepszą zawodniczką w supergigancie oraz slalomie. Shiffrin ma juz także zapewnioną dużą kryształową kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tej okazałej kolekcji, Amerykanka może dołożyć także trzecią małą kryształową kulę za ten sezon. Shiffrin jest na najlepszej drodze, aby jutro zgarnąć trofeum za slalom gigant. W tej konkurencji Shiffrin jest liderką, a nad drugą w klasyfikacji Petrą Vlhovą ma ona 97 punktów przewagi. To oznacza, że Słowaczka musiałaby wygrać i liczyć na potknięcie Amerykanki, tak aby Shiffrin nie zdobyła żadnego punktu. Tylko w takiej sytuacji Vlhova może jeszcze sięgnąć po małą kryształową kulę. Vlhova musi także oglądać się za siebie, bo z pewnością chęć na drugie miejsce mają Tessa Worley, Federica Brignone i Viktoria Rebensburg, która w Andorze jak na razie prezentuje się znakomicie i dwukrotnie stała na podium w konkurencjach szybkościowych, zwyciężając w supergigancie.

Tej zimy, w slalomie gigancie w Pucharze Świata wygrywały cztery zawodniczki. Po jednym zwycięstwie na koncie mają Tessa Worley i Federica Brignone, a po trzy triumfy Petra Vlhova i Mikaela Shiffrin (w tym jedno wspólne zwycięstwo w Mariborze), które są dwiema głównymi faworytkami jutrzejszych zawodów.

Pierwszy przejazd niedzielnych zawodów w slalomie gigancie rozpocznie się o godzinie 9:30, a drugi o 12:15. Z numerem 1 pojedzie Wendy Holdener, a jako ostatnia w pierwszym przejeździe wystąpi mistrzyni świata juniorek, Alice Robinson, z numerem 21.

Lista startowa slalomu giganta kobiet

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.