Alpejski PŚ w Grandvalirze: Paris wygrywa w zjeździe, Feuz z małą kryształową kulą

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Za nami ostatnia w tym sezonie rywalizacja zjazdowców alpejskich w zawodach Pucharu Świata. Po trium sięgnął jeden z faworytów – Dominik Paris. Obok Włocha na podium stanęli Kjetil Jansrud i Otmar Striedinger. Po małą kryształową kulę za tę konkurencję sięgnął Beat Feuz.

Na trasie jako pierwszy pojawił się Matthias Mayer. Mistrz olimpijski w zjeździe sprzed pięciu lat uzyskał czas 1:27,66 sek. Jego przejazd nie wyglądał idealnie, ale dopiero jadącemu z piątką Dominikowi Parisowi udało się go wyprzedzić. Włoch był jednym z faworytów i walczył nie tylko i zwycięstwo w zawodach, ale także o pierwsze miejsce w klasyfikacji tej konkurencji. Paris przejechał trasę z czasem 1:26,80 i czekał na rezultat Feuza. Po Włochu jechał Kjetil Jansrud, który na górze uzyskał lepszy czas, ale potem już tylko tracił. Ostatecznie Norweg był drugi i stracił do pierwszej lokaty 0,34 sek. Trzecią pozycję zajął Otmat Striedinger z Austrii, któremu zmierzono czas o 0,41 sek. od Dominika. Beat Feuz jechał z siódemką. Szwajcar nie miał idealnego przejazdu i ostatecznie został sklasyfikowany na szóstym miejscu. To oznaczało, że nawet dzięki czwartej wiktorii Parisowi zabrakło 20 punktów do wywalczenia małej kryształowej kuli za zjazd. Ta pojedzie zatem do Szwajcarii.

Na czwartym miejscu był dzisiaj Mauro Caviezel a piąte miejsce okupił Vincent Kriechmayr. Austriak zakończył zjazdowy sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji ten konkurencji. W dziesiątce od siódmego miejsca znaleźli się kolejno: Josef Ferstl, Aleksander Aamodt Kilde, Carlo Janka oraz Travis Ganong.

Pełne wyniki
Klasyfikacja zjazdu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.