Alpejski PŚ w Grandvalirze: Ostatnie zmagania w konkurencjach szybkościowych w tym sezonie (lista startowa)

fot. _T604 / CC BY NC ND

fot. _T604 / CC BY NC ND

Po ekscytujących zmaganiach w zjeździe i niespodziewanych zwycięzcach przyszedł czas na rozegranie ostatniej konkurencji szybkościowej w tym sezonie, czyli supergiganta. Zmagania w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Grandvalirze rozpoczną panie, po nich na trasę ruszą panowie. 

Rywalizacja odbędzie się na stoku Aliga, czyli w tym samym miejscu, co zjazd. Trasa ma 2186 metrów długości, 600 metrów przewyższenia, a najszybsi narciarze i narciarki mogą rozwinąć prędkość nawet do 100 km/h. Maksymalne nachylenie wynosi 56%, a średni gradient to 28%.

Jako pierwsze o godzinie 10:30 na starcie pojawią się panie. Chęć wzięcia udziału w zawodach zgłosiło dwadzieścia narciarek z łącznie dziewięciu krajów. Z pierwszym numerem startowym pojedzie Tamara Tippler, następnie zobaczymy Romane Miradoli oraz Federicę Brignone. Jako dwunasta na trasie pojawi się Sofia Goggia, srebrna medalistka niedawnych mistrzostw świata w supergigancie. Aktualnie w klasyfikacji super-G na czele znajduje się Mikaela Shiffrin, która ma trzydzieści dwa punkty przewagi nad Tiną Weirather. Obie panie zapewne będą walczyć o zwycięstwo, by zapewnić sobie Małą Kryształową Kulę.

Lista startowa kobiet

Z kolei panowie rozpoczną zawody o godzinie 12:00. Na liście startowej widnieją nazwiska dwudziestu trzech alpejczyków ośmiu różnych narodowości. Super-g rozpocznie Christof Innerhofer, następnie do walki o zwycięstwo przystąpią Hannes Reichelt oraz Mauro Caviezel. Dominik Paris, aktualny mistrz świata pojedzie z siódmym numerem startowym. Włoch jest także aktualnym liderem w klasyfikacji tej konkurencji, nad drugim Vincentem Kriechmayrem posiada czterdzieści sześć punktów przewagi. Trzecie miejsce zajmuje Aleksander Aamodt Kilde ze stratą do lidera równą sześćdziesiąt sześć “oczek”.

Lista startowa mężczyzn

Czwartkowe prognozy pogody wydają się być bardzo optymistyczne, bowiem zapowiadane jest jedynie umiarkowane zachmurzenie oraz temperatura oscylująca w okolicy zera stopni. Wiatr czy opady nie są spodziewane, co zapewne ucieszy organizatorów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.