Alpejski PŚ w Grandvalirze: Clement Noel zwycięża na zakończenie sezonu

0

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Clement Noel utrzymał prowadzenie po pierwszym przejeździe i wygrał ostatnie zawody PŚ w narciarstwie alpejskim w sezonie. Francuz minimalnie wyprzedził Austriaka Manuela Fellera i nieco wyraźnie Szwajcara Daniela Yule’a.

Noel prowadził z duża przewagą po pierwszym przejeździe, ale w ostatecznym rozrachunku z czasem 1:49,96 wygrał raptem o o,18 sek. nad Fellerem, który atakował z miejsca dziewiątego. Feller odrobił dokładnie półtorej sekundy do zwycięzcy, ale czas pierwszego przejazdu okazał się za słaby. Trzeci Yule utrzymał swoją pozycję po pierwszym przejeździe (+0,83 sek. do Noela), zaś z drugiego na czwarte miejsce spadł jego rodak Ramon Zenhaeusern, który podium przegrał o 0,03 sek. Mniej niż sekundę straty (+0,98 sek.) miał Norweg Henrik Kristoffersen (spadek z pozycji czwartej).

Dalsze miejsca zajęli: wracający do czołówki ex-mistrz olimpijski Giuliano Razzoli (+1,07 sek., awans z pozycji 14.), żegnający się z profesjonalnym sportem Niemiec Christian Neureuther (+1,10 sek., awans o jedno miejsce), Francuzi: Alexis Pinturault (+1,12 sek., spadek z siódmego) i Victor Muffat-Jeandet (+1,19 sek., po pierwszym przejeździe jedenasty) oraz Chorwat Istok Rodes, który zanotował największy awans, bo aż o 12. pozycji, tracąc na mecie 1,28 sek.

Najważniejsze karty były tak naprawdę rozdane już wcześniej – zarówno małą za slalom (786 pkt), jak i dużą za klasyfikację generalną (1546 pkt) zdobył – jak zwykle – Austriak Marcel Hirscher, który jednak w dzisiejszych zawodach jechał już jakby na siłę i zanotował największy spadek względem pierwszego przejazdu (z 6. na 14. miejsce). Jednak rywalizacja o drugie miejsce była zacięta – Noel i Yule zdobyli 551 pkt – na stronie FIS jednak Francuz jest sklasyfikowany wyżej, gdyż wygrał aż 3 zawody. Czwarty – Zenhausern (521 pkt) i piąty Kristoffersen (516 pkt), też mieli szansę przed zawodami na drugie miejsce w klasyfikacji slalomu.

W klasyfikacji generalnej drugi był Pinturault (1145 pkt), trzeci – Kristoffersen (1047 pkt), kolejne miejsca zajmowali już przedstawiciele konkurencji szybkościowych.

wyniki slalomu

klasyfikacja slalomu i generalna

źródło: wiadomość własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.