Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Wypowiedzi zawodników po slalomie gigancie

fot.: marcelhirscher.at
fot.: marcelhirscher.at

Marcel Hirscher zwyciężył dzisiaj w niesamowitym stylu podczas slalomu giganta w Garmisch-Partenkirchen. Nad drugim, Mattsem Olssonem miał on przwagę 1,5 sekundy.  Trzecie miejsce na podium zajął reprezentant gospodarzy, Stefan Luitz.

– Jestem bardzo szczęśliwy z tej wygranej – powiedział Hirscher po zawodach. – To był bardzo trudny wyścig dzisiaj, w Garmisch, jak i pozostałe w ten weekend. Szczęśliwie dla mnie powróciłem na podium w slalomie gigancie. Jest to bardzo dobre, na dzisiaj, i już nie mogę się doczekać Szwecji. – podsumował zawody Austriak.

Matts Olsson dzisiaj stanął po raz pierwszy na podium Pucharu Świata w swojej karierze. Był on jednym z niewielu zawodników, którym udało się polepszyć swoją pozycję po drugim przejeździe. – Podczas pierwszego przejazdu miałem dobre przeczucie od samego początku do samego końca – powiedział. – Jasne, byłem trochę zaskoczony trzecim miejscem. Drugi przejazd jednak był o wiele trudniejszy, było dosyć nierówno na trasie i ciemno – dodał Szwed.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.