Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Vonn już wygrywa

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Kiedyś istniało przysłowie o wielkich sportowcach – „they’ll never come back”. Najwyraźniej Lindsey Vonn tego przysłowia nie słyszała, bowiem kolejny jej już powrót po kolejnej kontuzji zakończył się już w drugim starcie – kolejnym już – siedemdziesiątym siódmym! – zwycięstwem.

Słynna Amerykanka przejechała trasę zjazdową w Garmisch-Partenkirchen z czasem 1:43.41 i uzyskała niewielką (ledwie 0,15 sek.), ale jedna przewagę nad liderującą do tej pory Szwajcarką Larą Gut. Trzecie miejsce zajęła przede wszystkim świetna gigancistka, ale umiejąca stawać na podium i w zjazdach – Niemka Viktoria Rebensburg, otwierająca dzisiejsze zawody (+ 0,48 sek.). Dalsze miejsca zajęły Austriaczka Ramona Siebenhofer (+ 0,59 sek.), rewelacyjna Włoszka Sofia Goggia (+ 0,88 sek.), Austriaczka Nicole Schmidhofer (+ 0,92 sek.), rutynowana Szwajcarka Fabienne Suter (+ 1,04 sek.), liderująca w PŚ w zjeździe Słowenka Ilka Štuhec (+ 1,13 sek.), zawodniczka Liechtensteinu Tina Weirather (+ 1,18 sek.) i – co właściwie jest jedyną niespodzianką w pierwszej dziesiątce: Austriaczka Ricarda Haaser (+ 1,28 sek.).

Wyniki zjazdu

Polki nie startowały. Co w zasadzie jest tańszym sposobem na nie zdobywanie punktów Pucharu Świata niż opcja ze startem…

Lindsey pokazała kolejny raz prawdziwość innego przysłowia – co nas nie zabije, to nas wzmocni – i niewątpliwie jest jedną z faworytek podczas nadchodzących MŚ w Narciarstwie Alpejskim w Sankt Moritz.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.