Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Viktoria Rebensburg z pierwszym zwycięstwem w zjeździe

fot. Are2019.com

fot. Are2019.com

Viktoria Rebensburg świętowała dzisiaj premierowe zwycięstwo alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe. Niemka okazała się najlepsza przed własną publicznością w Garmisch-Partenkirchen. Na podium stanęły także Federica Brignone oraz Ester Ledecka.

Rywalizację w Ga-Pa rozpoczeła Ramona Siebenhofer, ale pierwszy numer dla Austriaczki nie okazał się szczęśliwy. 28-latka nie ukończyła bowiem przejazdu. Tuż po niej ruszyła jedna z głównych faworytek do wygranej – Federica Brignone. Włoszka oczywiście objęła prowadzenie po swoim zjeździe i oczekiwała na to, co pokażą pozostałe rywalki. Kolejnych pięć zawodniczek nie potrafiło zbliżyć się do rezultatu Brignone. Dopiero, startująca z ósemką, Viktoria Rebensburg osiągnęła lepszy rezultat. Niemka pokonała Włoszkę o 0,61 sek. Miejscowi kibice wierzyli, że to może wystarczyć na wygraną. I tak się stało. 30-latka mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tej konkurencji, drugiego w tym sezonie i dziewiętnastego w całej karierze. Z bardzo dobrej strony kolejny raz pokazał się Ester Ledecka. Mistrzyni olimpijska w supergigancie wywalczyła trzecią lokatę tracąc 0,83 sek. To dopiero drugie podium alpejskiego Pucharu Świata w karierze tej rewelacyjnej zawodniczki.

Za plecami najlepszej trójki toczyła się walka o jak największą liczbę punktów. W sekundzie straty do Rebensburg zmieściły się jeszcze ledwie dwie zawodniczki. To czwarta dziś Sofia Goggia, która straciła 0,95 sek. oraz piąta Corinne Suter. Szwajcarka miała czas gorszy o 0,03 sek. od wyprzedzającej ją bezpośrednio Włoszki. Dwukrotna mistrzyni świata w zjeździe Ilka Stuhec musiała zadowolić się dzisiaj szóstą lokatą. Słowence zabrakło 1,52 sek. do zwyciężczyni. W dziesiątce sklasyfikowane zostały jeszcze kolejno: Joana Haehlen ze Szwajcarii, Petra Vlhova ze Słowacji, Francesca Marsaglia z Włoch oraz Elisabeth Reisinger z Austrii.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj