Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Pinturault wrócił do wygrywania

fot. Andrea Miola ©

fot. Andrea Miola ©

Francuz Alexis Pintrault powrócił do wygrywania zawodów. W Garmisch-Partenkirchen okazał się najlepszy w slalomie gigancie wyprzedzając na podium Szwajcara Loica Meillarda i Norwega Leifa Kristiana Nestvold-Haugena.

Pinturault wygrał skutecznie atakując z czwartego miejsca i z czasem 2:03.10 wyprzedził liderującego sensacyjnie po pierwszym przejeździe Meillarda o 0,16 sek. Haugen stracił do Francuza 0,24 sek. Za podium znaleźli się rewelacyjny ostatnio Chorwat Filip Zubcic (+0,35 sek.) i lider klasyfikacji gigantowej Słoweniec Zan Kranjec (+0,52 sek.)

W pierwszej “10” znalazło się jeszcze dwóch Norwegów – i niespodziewanie szybkościowiec Aleksander Aamodt Kilde (+0,54 sek.) był wyżej niż lider Pucharu Świata faworyzowany Henrik Kristoffersen (+0,79 sek.), któremu nie wyszedł drugi przejazd.  W “10” znaleźli się jeszcze Francuz Victor Muffat-Jeandet (+0,80 sek.), Niemiec Stefan Luitz (+1 sek.) i Szwajcar Gino Caviezel (+1,06 sek.). Zawody zakończyły się klęską Austriaków – punkty zdobył tylko Manuel Feller i to za odległe – 28. miejsce.

wyniki zawodów

źródło: własne