Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Odwołano pierwszy trening zjazdu kobiet

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

W Garmisch-Partenkirchen odbędą się w tym tygodniu zawody alpejskiego Pucharu Swiata kobiet w konkurencjach szybkościowych. Na dzisiaj zaplanowany był pierwszy trening zjazdu, jednak zdecydowano o jego odwołaniu. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to jedyny trening zjazdu przez zawodami Pucharu Świata zostanie przeprowadzony w piątek. 

Garmisch-Partenkirchen będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim już drugi weekend z rzędu. W ubiegłym tygodniu rywalizowali tam mężczyźni w zjeździe i slalomie gigancie, natomiast w najbliższych dniach konkurować na trasie Kandahar w Ga-Pa będą kobiety w zjeździe i supergigancie. Dziś miał odbyć się pierwszy trening zjazdu w Garmisch-Partenkirchen, jednak już dzień wcześniej podjęta została decyzja o jego odwołaniu. W związku z tym, jedyną okazją do przetestowania trasy Kandahar na oficjalnym treningu, zawodniczki będą mieć w piątek. Jutrzejszy trening powinien rozpocząć się o godzinie 11:30.

W sobotę alpejki przystąpią do rywalizacji w zjeździe, która rozpocznie się o godzinie 11:30, natomiast w niedzielę odbędą się zmagania w super G. Ich początek wyznaczono na godzinę 11:15. W Garmisch-Partenkirchen zabraknie liderki Pucharu Świata, Mikaeli Shiffrin, która postanowiła na razie zrezygnować ze startów po śmierci ojca.

Źródło: skiweltcup-garmisch.com, własne